دبیرکل حزب‌الله لبنان: حمله به کنسولگری در دمشق، خاک ایران و نه سوریه را هدف گرفت

نصرالله اذعان کرد که حمله به کنسولگری ایران در دمشق تاکنون قوی‌ترین ضربه‌ اسرائیل به ایران بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در لبنان دوشنبه بیستم فروردین گفت که حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، خاک ایران را هدف قرار داده است و این بدان معناست که این حمله علیه ایران و نه سوریه انجام شده بود.

این سخنان حسن نصرالله در حومه جنوبی بیروت و مراسم یادبود سردار سرتیپ محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در سوریه و لبنان، محمد هادی رحیمی، معاون وی و پنج افسر همراه آنها که در حمله اسرائیل در هفته گذشته به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق کشته شدند، بیان شد.

نصرالله افزود که اسرائیل به‌رغم انجام «عملیات ترور» نتوانسته مانع از پشتیبانی ایران از «محور مقاومت» شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اذعان کرد که حمله به کنسولگری ایران در دمشق قوی‌ترین ضربه‌ای است که اسرائیل تاکنون به ایران زده است. او ضمن تلاش برای کاستن از اهمیت حضور ایران در سوریه، گفت که افراد کشته شده در کنسولگری ایران مستشاران نظامی بوده و نیروی نظامی نبود‌ه‌اند.

تهدید سفارتخانه‌های اسرائیل

پیش‌تر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی علی خامنه‌ای، رهبر ایران در امور نیروهای مسلح طی اظهاراتی تهدید کرد که دیگر هیچ یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نخواهند بود.

رحیم صفوی با اشاره به قانونی بودن حضور فرماندهان سپاه در سوریه و فراقانونی بودن حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، گفت: «این یعنی دیگر هیچ یک از سفارت‌های اسرائیل در امنیت نخواهند بود و لذا اسرائیل تا حالا از ترس 28 سفارت‌خانه را تعطیل کرده است».

دستیار رهبر ایران، روز یکشنبه مدعی شد که اهداف آمریکا و اسرائیل در تغییر خاورمیانه و طرح عادی‌سازی روابط با اسرائیل با شکست مواجه شده است و افزود: «خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت جبهه مقاومت شکل خواهد گرفت».

این مشاور ارشد نظامی رهبر ایران خاطرنشان کرد: «رویدادهایی که اکنون در حال وقوع است با چهار دهه گذشته کاملاً متفاوت است».

از سویی، محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روز یکشنبه در یک سخنرانی در حاشیه مراسم تشییع محمدرضا زاهدی فرمانده کشته شده نیروهای سپاه در سوریه گفت: «حمله به کنسولگری بی‌پاسخ نمی‌ماند و اسرائیل را پشیمان خواهیم کرد».

بعد از حمله اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق در دوشنبه 13 فروردین، علی خامنه‌ای، و بسیاری از مقامات دیگر حکومت ایران در پیام‌های جداگانه‌ وعده پاسخ قاطعانه به حمله اسرائیل داده‌اند و این کشور را به «انتقام سخت» تهدید کردند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پنج‌شنبه 16 فروردین، در واکنش به تهدیدهای مقامات ایرانی، گفته بود: «هر کسی که به ما حمله کند یا قصد انجام این کار را داشته باشد را هدف خواهیم گرفت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید