وزیر دفاع اسرائیل: آماده مقابله با هرگونه واکنش ایران هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌های بی‌سابقه در منطقه پس از حمله روز دوشنبه اسرائیل به ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق و کشته شدن فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه، تل‌آویو بار دیگر تاکید کرد که برای همه سناریوها آماده است.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل یکشنبه نوزدهم فروردین در پایان ارزیابی وضعیت عملیاتی گفت که تمام آمادگی‌ها برای پاسخگویی به هر سناریوی ممکن در مقابله با ایران، تکمیل شده است.

او افزود: «سامانه دفاعی اسرائیل آمادگی خود را برای پاسخگویی به هر سناریوی احتمالی تکمیل کرده است».

این اظهارات پس از آن بیان شد که گالانت یک ارزیابی جامع از وضعیت عملیاتی را با مقامات ارشد و افسران ارتش اسرائیل انجام داد.

خروج از جنوب غزه

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که گزارش‌ها از عقب نشینی نیروهای ارتش اسرائیل از جنوب نوار غزه از جمله خان‌یونس خبر می‌دهد.

به گزارش رویترز، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که ارتش تمام نیروهای زمینی خود به جز یک گردان را از جنوب غزه خارج کرده است.

لغو تعطیلات یگان‌های رزمی

اسرائیل پس از حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، ارتش خود را در حالت آماده باش قرار داد و مرخصی یگان‌های رزمی را لغو کرد. همچنین برخی از سربازان ذخیره را به واحدهای پدافند هوایی فراخواند.

در همین حال، مقامات آمریکایی تأکید کردند که ایالات متحده و اسرائیل پس از تهدیدهای ایران برای پاسخ به قتل تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران در حمله روز دوشنبه اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق در حالت آماده‌باش هستند.

مقامات تهران طی چند روز گذشته بارها تهدید کرده‌اند که «پاسخی قاطعانه» به حمله هوایی اسرائیل که منجر به قتل 7 تن از فرماندهان سپاه پاسداران از جمله دو افسر ارشد نیروی قدس شد، خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید