ناو جنگی آلمانی با حمله موشکی حوثی‌ها در دریای سرخ مقابله کرد

سازمان دریانوردی بریتانیا: دو موشک به نزدیک یک کشتی در فاصله 60 مایل دریایی از جنوب غرب الحدیده شلیک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی ماموریت دریایی «اسپیدس» وابسته به اتحادیه اروپا در جنوب دریای سرخ شامگاه شنبه هجدهم فروردین اعلام کرد که در راستای محافظت از کشتیرانی دو موشک پرتاب شده توسط حوثی‌ها را رهگیری کرده است.بنا به اعلام فرماندهی ماموریت «اسپیدس» در بیانیه‌ای مطبوعاتی آمده است که ناو جنگی «هیسن» آلمان یک حمله موشکی انجام شده از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها را خنثی کرده است.

در این بیانیه مطبوعاتی همچنین آمده است که «اقدام به موقع و فعالانه ناو جنگی هیسن مانع از آسیب رسیدن به ملوانان و کشتی‌های تجاری شد».

مرکز امنیت دریانوردی بریتانیا «آمبری» شامگاه شنبه 18 فروردین اعلام کرد گزارش‌هایی مبنی بر هدف گرفته شدن یک کشتی با دو موشک در آب‌های جنوب غرب الحدیده یمن دریافت کرده است.

به گزارش«آمبری» این کشتی در دریای سرخ در فاصله 61 مایل دریایی جنوب غربی شهر بندری الحدیده یمن با دو موشک هدف گرفته شده است.

این مرکز در شبکه «ایکس» اعلام کرد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی یکی از موشک‌ها را رهگیری کرده و یکی دیگر از موشک‌ها بدون آوردن خسارتی به کشتی یا خدمه آن در درون آب دریا سقوط کرده است و کشتی به مسیر خود به سوی نزدیک‌ترین بندر ادامه داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید