مشاور رهبر ایران: دیگر هیچ یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نیست

مشاور عالی خامنه‌ای در امور نیروهای مسلح، با سنگین خواندن کشته‌شدن فرماندهان سپاه در سوریه برای جمهوری اسلامی، گفت که این اقدام اسرائیل «تغییرات بزرگی را در رویداد‌ها و روند‌ها و راهبرد‌های منطقه و ایران رقم خواهد زد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی خامنه‌ای، رهبر ایران در امور نیروهای مسلح در اظهاراتی گفت دیگر هیچ یک از سفارتخانه‌های اسرائیل در امنیت نیست.

خبرگزاری «تسنیم»، یکشنبه 19 فروردین، در گزارشی از برگزاری ‌مراسم بزرگداشت کشته‌شدگان حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، در حسینیه سپاه تهران خبر داد.

در این مراسم، که محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری ایران، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و تنی چند از فرماندهان نظامی و انتظامی ایران حضور داشتند، یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی خامنه‌ای، رهبر ایران در امور نیروهای مسلح در یک سخنرانی به تبعات حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق پرداخت.

رحیم صفوی با اشاره به قانونی بودن حضور فرماندهان سپاه در سوریه و فراقانونی بودن حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، گفت: «این یعنی دیگر هیچ یک از سفارت‌های اسرائیل در امنیت نیست و لذا اسرائیل تا حالا از ترس 28 سفارت‌خانه را تعطیل کرده است».

دستیار رهبر ایران در ادامه مدعی شد که اهداف آمریکا و اسرائیل در تغییر خاورمیانه و طرح آشتی اسرائیل با شکست مواجه شده است و افزود: «خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت جبهه مقاومت شکل خواهد گرفت».

از سویی، محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روز گذشته در یک سخنرانی در حاشیه مراسم تشییع محمدرضا زاهدی فرمانده کشته شده نیروهای سپاه در سوریه گفت: «حمله به کنسولگری بی‌پاسخ نمی‌ماند و اسرائیل را پشیمان خواهیم کرد».

بعد از حمله اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق در دوشنبه 13 فروردین، علی خامنه‌ای، و بسیاری از مقامات دیگر حکومت ایران در پیامهای جداگانه‌ وعده پاسخ قاطعانه به حمله اسرائیل داده‌اند و این کشور را به «انتقام سخت» تهدید کرده‌اند.

پنج‌شنبه 16 فروردین، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در واکنش به تهدیدهای مقامات ایرانی، گفته بود: «هر کسی که به ما حمله کند یا قصد انجام این کار را داشته باشد، هدف قرار می‌دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید