سنتکام: یک سامانه موشکی زمین به هوای حوثی‌ها را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش رپز گذشته توانستند یک سامانه موشکی زمین به هوا را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن منهدم کنند.

سنتکام در بیانیه‌ای افزود: «یگان‌های نیروی دریایی همچنین توانستند یک پهپاد را بر فراز دریای سرخ سرنگون کنند در حالی که ائتلاف دریایی یک موشک ضد‌کشتی را در آب‌های یمن منهدم کرد، بدون اینکه خسارت جانی به نیروهای ائتلاف وارد شود.»

پیشتر، یحیی سریع سخنگوی نظامی حوثی‌ها از هدف قرار دادن دو کشتی اسرائیلی، یک کشتی انگلیسی و تعدادی ناو آمریکایی خبر داد.

سریع با بیان اینکه حوثی‌ها در هفتاد و دو ساعت گذشته پنج عملیات نظامی انجام دادند، خاطرنشان کرد که این حملات «در پاسخ به تجاوز آمریکایی-انگلیسی علیه کشورمان» صورت می‌گیرد.

گفتنی است حملات مداوم علیه کشتی‌ها در دریای سرخ توسط گروه حوثی همچنان ادامه دارد که می‌گویند این حملات در پاسخ به جنگ اسرائیل علیه غزه انجام می شود.

این در حالی است که ایالات متحده و بریتانیا مدتی است حملات هوایی مستقیم علیه پایگاه‌های حوثی‌ها با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی انجام می‌دهند.

حوثی‌ها از 19 نوامبر تاکنون بیش از 73 کشتی را در دریای سرخ و دریای عرب با پهپاد و موشک (بر اساس آمار آنها) هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید