خروج نیروهای اسرائیلی از جنوب غزه؛ آمریکا می‌گوید برای «استراحت» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی آمریکا، پس از اعلام خروج تمامی نیروهای اسرائیلی از جنوب نوار غزه، از جمله خان یونس، گفت که کاهش تعداد سربازان اسرائیلی در غزه برای «استراحت و تجدید قوا» به نظر می‌رسد.

کربی در مصاحبه با شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» گفت: «طبق آنچه که ما فهمیدیم و بر اساس آنچه آنها اعلام کردند، در واقع یک دوره استراحت و بهبودی برای نیروهای ارتش اسرائیل است که چهار ماه در میدان حضور داشته‌اند.»

ارتش اسرائیل صبح یکشنبه اعلام کرد که تمامی نیروهای خود از جمله در خان‌یونس را از جنوب نوار غزه خارج کرده است.

بر اساس این اعلان، «نیروی عمده» همچنان به عملیات خود در بقیه مناطق تحت محاصره در عزه ادامه خواهد داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل در این خصوص آمده است: «امروز یکشنبه 7 آوریل، لشکر 98 تکاور ارتش ماموریت خود را در خان‌یونس به پایان رساند و نوار غزه را برای استراحت و آماده شدن برای عملیات‌های آینده ترک کرد.»

این بیانیه همچنین افزود: «نیروی عمده به رهبری لشکر 162 و تیپ نحال به عملیات خود در نوار غزه ادامه می‌دهد و آزادی عمل ارتش اسرائیل و توانایی آن برای انجام عملیات اطلاعاتی دقیق را حفظ خواهد کرد».

با این حال، یک مقام ارتش به روزنامه هاآرتص گفت: «نیازی نیست که بدون وجود عملیاتی در نوار بمانیم. لشکر 98 تیپ‌های حماس را در خان یونس متلاشی کرد و هزاران تن از عوامل آن را کشت. ما هر کاری از دستمان برمی‌آمد در آنجا انجام دادیم.»

او همچنین گفت که آوارگان فلسطینی خان‌یونس ممکن است پس از پناه بردن به شهر رفح در جنوب دور دست، بتوانند به خانه های خود بازگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید