حمله پهپادی به پایگاه «التنف» در سوریه خنثی شد

جنبش «مقاومت اسلامی در عراق» متشکل از چندین گروه مسلح نیابتی ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکشنبه (امروز) هدفی حیاتی در بندر ایلات را در همبستگی با غزه، هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش وضعیت آماده‌باش در سطح منطقه پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق در دوشنبه گذشته، یک پهپاد بار دیگر بر فراز پایگاه التنف سوریه به پرواز درآمد.

دیدبان حقوق بشر سوریه، یکشنبه 19 فروردین بدون پرداختن به جزئیات گزارش داد که سامانه‌های پدافندی پایگاه التنف وابسته ائتلاف بین‌المللی، یک پهپاد «کامیکازی» را قبل از رسیدن به این پایگاه واقع در تقاطع مرزهای سوریه با اردن و عراق، سرنگون کردند.

همزمان، شبه‌نظامیان عراقی مدعی شدند که پهپادی را به سمت ایلات، در جنوب اسرائیل پرتاب کردند. جنبش «مقاومت اسلامی در عراق» متشکل از چندین گروه مسلح نیابتی ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکشنبه (امروز) هدفی حیاتی در بندر ایلات را در همبستگی با غزه، هدف قرار داد.

این در حالی است که هیچ اظهار نظری از سوی طرف اسرائیلی در این خصوص صادر نشد.

آماده‌باش بالا

این تحولات میدانی در حالی است که طبق گفته دو روز پیش یک مقام ارشد آمریکایی، این کشور و پایگاه‌های آن در منطقه، خود را برای حمله محتمل ایران به تلافی حمله اسرائیل به سفارت این کشور در دمشق، آماده می‌کند.

این مقام دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر این که «تیم های آمریکایی از آن زمان در تماس منظم و مستمر هستند»، افزود که کشورش به طور کامل از اسرائیل در مقابله با تهدیدات ایران حمایت می‌کند.

در پی حمله جنگنده‌های اسرائیلی به ساختمان وابسته به سفارت ایران در دمشق در دوشنبه گذشته، سپاه پاسداران اعلام کرد که 7 نظامی ایرانی شامل محمدرضا زاهدی، فرمانده ارشد سپاه قدس در این حمله کشته شدند.

بسیاری از مسئولان ایرانی ضمن تاکید بر حق این کشور برای «پاسخ قاطع» به این حمله، تهدید کردند که که اقدام تلافی‌جویانه سخت ایران در راه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید