ارتش اسرائیل در جست‌وجوی عامل تیراندازی به اتوبوس در قلقیلیه

ارتش اسرائیل عملیات نظامی روزانه خود را در کرانه باختری با هدف تخریب زیرساخت‌ها و اموال عمومی، تشدید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، یکشنبه 18 فروردین، از تیراندازی به سمت اتوبوسی در شرق قلقیلیه در شمال کرانه باختری خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که در پی زخمی شدن دونفر در اثر این تیراندازی، نیروهای کمکی به آن منطقه اعزام و جاده‌های اطراف محل وقوع تیراندازی، بسته شد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، این بیانیه افزود که نیروهای امنیتی، با محاصره روستای نبی الیاس در نزدیکی قلقیلیه در تعقیب عامل تیراندازی به اتوبوس هستند.

بر اساس گزارش‌ها، دو نفر در عملیات تیراندازی به یک اتوبوس و خودروی شهرک نشینان در نزدیکی دو روستای ازون و نبی الیاس در قلقیلیه زخمی شدند.

از سویی طبق گزارش خبرگزاری «وفا»، نیروهای ارتش اسرائیل، ورودی شرقی منتهی به قلقیلیه را بستند و تردد خودروها را مسدود کردند که منجر به ایجاد ترافیک سنگین شد.

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای پیاده و پهپادها در جستجوی عامل این حمله هستند.

ناآرامی شدید در کرانه باختری

شدت تنش‌ها در کرانه باختری، به موازات جنگ غزه افزایش یافته و ارتش اسرائیل عملیات نظامی روزانه خود را با هدف تخریب زیرساخت‌ها و اموال عمومی، تشدید کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین ماه گذشته از کشته شدن 420 فلسطینی در کرانه باختری بر اثر تیراندازی ارتش اسرائیل خبر داد که 14 نفر از آنها بر اثر تیراندازی شهرک نشینان از 7 اکتبر گذشته، کشته شدند.

باشگاه اسرای فلسطینی همچنین بیش از 7300 مورد دستگیری در کرانه باختری و مرگ 12 زندانی و زندانی در زندان های اسرائیل را ثبت کرده که شمار فلسطینیان در زندان‌های اسرائیل را به بیش از 9000 زندانی رساند.

این در حالی است که که تعداد آنها تا قبل از 7 اکتبر بیش از 5300 بازداشتی و زندانی نبود.

به گزارش کمیسیون «مقاومت علیه دیوار جداساز و شهرک سازی»، شهرک نشینان طی سال گذشته، 12161 مورد حمله علیه فلسطینی‌ها و دارایی‌های آنها در استان‌های مختلف انجام دادند و 5308 مورد حمله، تنها پس از حملات 7 اکتبر ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید