کربی: بایدن از نتانیاهو خواست به هیئت اسرائیلی برای رسیدن به توافق تفویض اختیار کند

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که میزان موفقیت با نتایج بهبود اوضاع میدانی در نوار غزه سنجیده خواهد شد و از اسرائیل خواست محافظت از غیرنظامیان را در بالاترین سطح تضمین کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به جمعه هفدهم فروردین به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل خواست به هیئت مذاکره‌کنندگان اسرائیلی برای دست‌یابی به توافق تفویض اختیار کند.

کربی به خبرنگار العربیه گفت که کاخ سفید از ماهها با تمام تلاش برای آزادی گروگان‌ها می‌کوشد و در این راستا هیچ‌گونه تقصیر یا کم‌کاری از سوی کاخ سفید برای تکمیل این توافق رخ نداده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که کشورش از هیچ تلاشی برای آزادی گروگان‌ها از بند حماس در غزه فروگذار نخواهد کرد.

از سویی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا جمعه اعلام کرد که ایالات متحده از تلاش‌های اخیر اسرائیل برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه، استقبال می‌کند.

بلینکن طی سخنرانی در کنار رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در بلژیک، با این بیان که دلیل موفقیت این اقدام با نتایج بهبود وضعیت میدانی سنجیده می‌شود، افزود: «دلایل حقیقتا در نتایج نهفته است و ما آن را در روزها و هفته‌های آینده خواهیم دید».

بلینکن گفت: شاخص‌های مربوط به قحطی در غزه را زیر نظر خواهیم گرفت تا از این طریق بتوان میزان کاهش آن را سنجیده و از بهبود اوضاع اطمینان حاصل کرد.

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله اسرائیل به کاروان امداد‌رسانی سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» که منجر به کشته‌شدن 7 امدادگر شد، با اشاره به مسئولیت اسرائیل در تقویت تدابیر لازم برای حفاظت حداکثری از غیرنظامیان در نوار غزه، گفت امیدوارم پاسخگوسازی در این ارتباط صورت گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید