شبه‌نظامیان عراقی از هدف قرار دادن پالایشگاه‌های نفت اسرائیل در حیفا خبر دادند

حملات شبه نظامیان عراقی وابسته به تهران همزمان با تهدید ایران به انتقام از اسرائیل پس از حمله به کنسولگری این کشور در دمشق که به کشته شدن تعدادی از فرماندهان سپاه منجر شد، صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق»، بامداد شنبه هجدهم فروردین اعلام کردند که پالایشگاه‌های نفت اسرائیل در حیفا را هدف حملات پهپادی قرار دادند.

این شبه‌نظامیان در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کردند که این حمله «در پاسخ به کشتارهای صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان بی‌دفاع فلسطینی» توسط اسرائیل در نوار غزه صورت گرفت.

در ادامه بیانیه شبه‌نظامیان«مقاومت اسلامی در عراق» آمده است که در واکنش به جنگ میان اسرائیل و حماس در نوار غزه که از 7 اکتبر ادامه دارد، به حملات خود علیه تل‌آویو ادامه خواهد داد.

از زمان آغاز جنگ بین حماس و اسرائیل در هفت اکتبر در غزه تاکنون جناح های عراقی مسئولیت ده‌ها حمله به اهداف اسرائیل و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را بر عهده گرفته‌اند.

پیش از این، اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران و نماینده سابق سپاه پاسداران در مجلس، اعلام
کرده بود که «جبهه مقاومت»، پاسخ خواهند داد. او گفت:«جبهه مقاومت یا در صورت لزوم خودمان پاسخ خواهیم داد».

منظور کوثری از «جبهه مقاومت» شبه نظامیان وابسته به ایران در سوریه، عراق و یمن که از زمان شروع جنگ غزه بارها حملاتی تلافی‌جویانه علیه آمریکا و اسرائیل در خاک سوریه، عراق یا دریای سرخ در سواحل یمن انجام دادند.

تهدیدهای ایران و تحرک شبه‌نظامیان وابسته به تهران

اطلاعیه شبه نظامیان عراقی وابسته به تهران چند روز پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت، که در پی آن تعدادی از فرماندهان سپاه کشته شدند.
گروه های مسلح عراق روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که پایگاه «تل نوف» اسرائیل را با پهپاد هدف قرار دادند.

گروه‌های موسوم‌ به «مقاومت اسلامی در عراق» در بیانیه‌ای در کانال تلگرامی منتسب به آنان، تاکید کردند که «در پاسخ به بمباران غیرنظامیان در غزه به حملات خود علیه اسرائیل ادامه خواهند داد.»

همزمان، فرماندهی مرکزی آمریکا، روز سه شنبه، از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز نیز از حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «التنف» در سوریه خبر داد و گفت که این اولین حمله شبه‌نظامیان عراقی به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه از فوریه گذشته تاکنون بوده است.

حزب الله لبنان نیز پس از حمله دمشق دربیانیه‌ای تاکید کرد که پاسخ به این حمله «در راه است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید