در حملات هوایی اسرائیل به جنوب لبنان 6 عضو حزب الله و جنبش امل کشته شدند

حمله‌ به مرکز جنبش امل در شهر «جدیده مرجعیون» در جنوب شرقی لبنان به کشته شدن 3 عضو این جنبش و زخمی شدن یکی دیگر منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع نظامی و پزشکی لبنان، جمعه 17 فروردین، در حملات توپخانه‌ای و هوایی اسرائیل به چندین شهر در جنوب لبنان، 3 تن از اعضای حزب الله و به همان تعداد از جنبش امل کشته و 10 غیرنظامی و یک سرباز ارتش لبنان زخمی شدند.

منابع نظامی به خبرگزاری «شینهوا» گفتند که جنگنده‌های ارتش اسرائیل 10 حمله هوایی به 8 شهرک انجام دادند و توپخانه اسرائیل نیز حدود 75 گلوله را به 13 شهرک در بخش‌های شرقی، مرکزی و غربی منطقه مرزی جنوب لبنان شلیک کرده‌اند.

به گفته این منابع، در حمله اسرائیل به شهر «عیتا الشعب» در بخش مرکزی، دو تن از اعضای حزب الله کشته و یک غیرنظامی زخمی شد، در حالی که در حمله به شهرک قانا در بخش غربی، یک نفر کشته و دو غیرنظامی نیز زخمی شدند.

این منابع همچنین توضیح دادند که سه تن از اعضای جنبش امل کشته و نفر چهارم نیر در حمله‌ای که مرکز این جنبش را در شهر «جدیده مرجعیون» در جنوب شرقی لبنان هدف قرار داد، زخمی شده است.

همچنین به نقل از این منابع گفته شده در حمله‌ای که به منزلی در شهرک «کفرحمام» در جنوب شرقی لبنان انجام شد، 6 غیرنظامی و یکی از نیروهای ارتش لبنان نیز زخمی شدند.

این منابع آگاه در ادامه افزودند که چندین اتاق و خودروهای نظامی و غیرنظامی متعلق به ارتش لبنان در حمله اسرائیل که در مجاورت یک مرکز ارتش در شهرک «کفرکلا» در جنوب شرقی لبنان هدف قرار گرفت، آسیب دیده‌اند.

در همین راستا، یک منبع رسمی پزشکی در جنوب لبنان تایید کرد که 6 جسد و 11 زخمی به بیمارستان‌های دولتی در جنوب این کشور منتقل شده‌اند.

حزب‌الله لبنان، بدون جزئیات بیشتر و در یک سلسله از بیانیه‌ها کشته شدن 3 تن از اعضای خود را اعلام کرد و گفت که «آن‌ها در راه قدس شهید شدند.»

هنگ‌های مقاومت لبنان، شاخه نظامی جنبش «امل» نیز به نوبه خود کشته شدن 3 تن از اعضای خود را تأیید کردند و گفتند که «آن‌ها در حین انجام وظیفه ملی و جهادی خود در دفاع از لبنان و جنوب کشور کشته شدند.»

حزب‌الله در بیانیه‌ای اشاره کرد که شاخه نظامی آن با چندین موشک به پایگاه‌های اسرائیلی از جمله مسکفعام، پادگان زرعیت، المطله، رویسه العلم، السماقه، المالکیه، بیاض بلیدا، خله ورده، برانیت و جل العلام نیز مورد حمله قرار داده است.

در همین زمینه، منابع نظامی از پرتاب حدود 50 موشک زمین به زمین از لبنان به سمت شمال اسرائیل خبر دادند که برخی از آن‌ها با موشک‌های گنبد آهنین اسرائیل رهگیری شده‌اند.

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل، جمعه 17 فروردین اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور به «زیرساخت‌های تروریستی» متعلق به حزب‌الله در منطقه «زبقین»، علاوه بر یک ساختمان نظامی متعلق به این حزب در منطقه «یارین» و یک ساختمان نظامی دیگر در منطقه «عیتا الشعب» که در آن «خرابکاران» حضور داشتند، حمله کردند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش برای رسانه‌های عربی در بیانیه‌ای در سکوی «ایکس» گفت: نیروهای ارتش ساعات اولیه جمعه به یک سایت شناسایی حزبی در منطقه «شبعا» حمله کردند.

با آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر گذشته، مرزهای لبنان و اسرائیل هدف تبادل آتش شبه روزانه میان حزب‌الله و حماس از یک سو با ارتش اسرائیل از سوی دیگر قرار گرفته است.

درگیری‌ها میان دو کشور از هشتم اکتبر گذشته تاکنون در طرف لبنانی منجر به کشته شدن 405 نفر که شامل 260 نفر از حزب‌الله، 17 نفر از جنبش امل، 33 نفر از جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی، 5 نفر از اعضای گروه اسلامی در لبنان و 73 غیرنظامی، از جمله سه روزنامه‌نگار، و 14 نفر از نیروهای دفاعی، غیرنظامی، یک سرباز از ارتش لبنان، یکی از اعضای نیروهای امنیت داخلی، و دیگری از حزب سوسیال ناسیونالیست سوریه، می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید