داعش با قطع یک جاده حیاتی در سوریه به دو روستا در صحرای دیرالزور حمله کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا: در ماموریتی سه ماهه 18 داعشی را در عراق و سوریه کشتیم و 63 داعشی را دستگیر کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه گزارش داد که گروه داعش با قطع یک جاده حیاتی در سوریه به دو روستا در صحرای دیرالزور حمله کرد.

بنا به این گزارش، این حمله نیروهای ارتش سوریه و افراد مسلح وابسته به آن را در مناطق پرجمعیت در نوار جداکننده استان‌های رقه و دیرالزور غافلگیر کرد و توانست در نقاطی حیاتی در دیرالزور و رقه مستقر شود.

داعش همچنین توانست به دو روستا در منطقه «التبنی» در حومه غربی دیرالزور حمله کند.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اعضای این گروه در مجاورت روستاهای «القصبی» و «البویطیه» مستقر شده و به اعضای ارتش سوریه «و شبه‌نظامیان و گروه‌های مسلح هم‌پیمان آنها» حمله کردند و خبری از خسارت احتمالی در دست نیست.

طبق این گزارش، نیروهای کمکی از شهر دیرالزور به سمت منطقه «معدان» برای تقویت نقاط ارتش و باز کردن جاده بسته شده اعزام شده است.

این دو روستایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند حدود هشت کیلومتر با شهر معدان که مرکز اداری استان رقه محسوب می‌شود فاصله دارند.

حملات آمریکایی‌ها به داعش

از سوی دیگر، فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» روز شنبه اعلام کرد که در بازه زمانی ژانویه تا مارس، 94 ماموریت را در عراق و سوریه با همکاری شرکای خود در مبارزه با داعش انجام داده است که به کشته شدن 18 نفر از اعضای این گروه و دستگیری 63 نفر دیگر از آنان منجر شد.

سنتکام با صدور بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در شبکه احتماعی «ایکس» اعلام کرد که با همکاری نیروهای امنیتی عراق 66 عملیات در عراق انجام داد که منجر به کشته شدن 11 نفر از اعضای داعش و دستگیری 36 نفر شد و 28 عملیات در سوریه با همکاری نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) انجام داد که منجر به کشته شدن 7 داعشی و دستگیری 27 نفر دیگر شد.

بر اساس این بیانیه، تعقیب حدود 2500 عضو فراری داعش در سراسر عراق و سوریه «یکی از مسایل بسیار مهم در جهت شکست مداوم داعش است.»

بیانیه سنتکام افزود: «تلاش‌های بین‌المللی برای انتقال بیش از 9 هزار زندانی داعش که در مراکز سوریه نگهداری می‌شوند و اسکان مجدد، بازپروری و ادغام بیش از 45000 فرد از اعضای خانواده‌های آنان از اردوگاه‌های «الهول» و «روژ» به همان اندازه حیاتی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید