حمله قایق‌های توپدار اسرائیلی به دیرالبلح در مرکز نوار غزه

ارتش اسرائیل از انهدام یک انبار مهمات در خان یونس خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شنبه هجدهم فروردین اعلام کرد که یک انبار مهمات را در خان یونس منهدم کرده است.

خبرنگار «العربیه» ضمن اعلام خبر بمباران سنگین شمال استان مرکزی از سوی اسرائیل افزود که قایق‌های توپداراسراییلی در حال شلیک گلوله به سواحل شهر دیرالبلح هستند.

رسانه‌های فلسطینی نیز از کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از 10 نفر در بمباران مناطق مختلف نوار غزه توسط اسرائیل خبر دادند.

بمباران اسرائیل، خانه‌های محله الزیتون در جنوب شرقی شهر غزه و محله‌های تل الهوا، شیخ عجلین و الصبره در این شهر را هدف قرار داد.

بر اساس همین گزارش‌ها، در حملات توپخانه‌ای اسرائیل به مناطق المغراقه، الزهرا و حومه شمالی اردوگاه نصیرات در مرکزنوار غزه، شماری کشته و زخمی شدند.

یورش به اردوگاه بلاطه

به گزارش خبرنگار «العربیه»، نیروهای ویژه ارتش اسرائیل شنبه به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس یورش بردند.

رسانه‌های فلسطینی روز گذشته از تداوم حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه خبر دادند که تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

این رسانه‌ها با بیان این که اسرائیل، مرکز و غرب شهر خان یونس و همچنین شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه را با توپخانههدف قرار داد، افزودند: «اطراف شهر شیخ زاید در شمال نوار غزه، هدف حمله هوایی سنگین اسرائیل قرار گرفت».

مناطق مختلفی در استان مرکزی و همچنین منطقه تل الهوا در غرب غزه نیز هدف آتش توپخانه اسرائیل قرار گرفت.

آخرین آمار کشته‌ها

وزارت بهداشت غزه، جمعه اعلام کرد که از زمان آغازجنگ میان اسرائیل و حماس در 7 اکتبر گذشته، شمارکشته‌شدگان نوار غزه به 33091 نفر افزایش یافته است.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است که 54 نفر طی 24 ساعت تا صبح جمعه، کشته شده و شمار زخمی‌ها ظرف حدود 6 ماه جنگ، به 75750 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید