حزب‌الله لبنان: سربازان اسرائیلی را در مرز هدف گرفتیم

خبرنگار العربیه: اسرائیل «عیتا الشعب» در جنوب لبنان را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان، شنبه 18 فروردین اعلام کرد که تجمع نظامیان اسرائیلی در مرز را هدف قرار داده است.

همزمان با آن ارتش اسرائیل از به صدا درآمدن آژیر‌های خطر در مناطق شمالی اسرائیل خبر داد.

خبرنگار «العربیه» عصر شنبه از حمله اسرائیل به «عیتا الشعب» در جنوب لبنان خبر داد.

پیش از آن حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در بعد از ظهر شنبه، نیروهای این حزب تجمع نظامیان اسرائیلی در مجاورت پادگان شتولا را با تسلیحاتی موشکی هدف حمله مستقیم قرار دادند.

پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرد که در شامگاه جمعه، پنج حمله تیراندازی و موشکی از لبنان به منطقه شتولا در شمال اسرائیل را رصد کرده است، بدون اینکه خساراتی در این زمینه گزارش شود.

ارتش اسرائیل همچنین افزود که نیروهای آن با بمباران مبدا پرتاب موشک به این حمله پاسخ دادند.

بنا با اعلام ارتش اسرائیل جنگنده‌های آن تعدادی از زیرساخت حزب‌الله را در مناطق «عیتا الشعب»، «ارنون» و «طیرحرفا» در جنوب لبنان بمباران کردند.

به گفته منابع نظامی و پزشکی لبنان، جمعه 17 فروردین، در حملات توپخانه‌ای و هوایی اسرائیل به چندین شهر در جنوب لبنان، 3 تن از اعضای حزب الله و به همان تعداد از جنبش امل کشته و 10 غیرنظامی و یک سرباز ارتش لبنان زخمی شدند.

منابع نظامی به خبرگزاری «شینهوا» گفتند که جنگنده‌های ارتش اسرائیل 10 حمله هوایی به 8 شهرک انجام دادند و توپخانه اسرائیل نیز حدود 75 گلوله را به 13 شهرک در بخش‌های شرقی، مرکزی و غربی منطقه مرزی جنوب لبنان شلیک کرده‌اند.

با آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر گذشته، مرزهای لبنان و اسرائیل هدف تبادل آتش شبه روزانه میان حزب‌الله و حماس از یک سو با ارتش اسرائیل از سوی دیگر قرار گرفته است.

درگیری‌ها میان دو کشور از هشتم اکتبر گذشته تاکنون در طرف لبنانی منجر به کشته شدن 405 نفر از شبه‌نظامیان و همچنین غیرنظامیان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید