آماده‌باش کامل آمریکا و اسرائیل برای پاسخ نظامی قریب‌الوقوع ایران به حمله دمشق

وزیر دفاع اسرائیل: دشمن ضربات سختی متحمل شده و به‌دنبال پاسخ دادن است و ما با قدرت [برای مقابله با آن] آماده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه خبری آمریکایی «CNN» به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی گزارش داد که ایالات متحده برای پاسخ نظامی قریب‌الوقوع ایران که احتمالا طی هفته آینده رخ خواهد داد، در حالت آماده‌باش کامل است.

«سی ان ان» شامگاه جمعه 17 فروردین در این‌باره گزارش داد که مسئولان آمریکایی و اسرائیلی بر این باورند که حمله ایران در پاسخ به بمباران ساختمان کنسولگری آن در دمشق، حتمی خواهد بود.

در همین راستا شبکه «CBS NEWS» جمعه به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داده بود که پاسخ ایران به حمله به کنسولگری آن در دمشق احتمالا با پرتاب موشک‌های کروز و حملات پهپادی در زمان و مکانی نامعلوم علیه یکی از نمایندگی‌های دیپلماتیک اسرائیل انجام خواهد شد.

این شبکه آمریکایی گفته که پاسخ ایران احتمالا در آینده‌ای نزدیک پیش از پایان ماه رمضان انجام خواهد شد.

اسرائیل روز دوشنبه گذشته با بمباران ساختمان کنسولگری ایران در منطقه المزه دمشق 7 تن از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را کشت.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه حمله اسرائیل 16 کشته برجای گذشته است که تعدادی از آنها نظامیان ایرانی و تعدادی دیگر شبه‌نظامیانی از حزب‌الله و نیروهای رژیم سوریه بودند.

مقامات ایرانی در تهدیدهای خود به دادن پاسخی «پشیمان‌کننده» به حمله اسرائیل به دمشق، متعهد شدند.

در همین رابطه ایالات متحده به اطلاعاتی دست‌یافته که تایید می‌کند ایران خود را برای دادن پاسخی تلافی‌جویانه به حمله اسرائیل آماده می‌کند.

بنا بر این داده‌های اطلاعاتی پاسخ ایران از طریق حملات پهپادی و با استفاده از موشک‌های کروز انجام خواهد شد.
همچنین گفته شده مکانی که قرار است حملات پهپادی و موشکی ایران از آن انجام شود، معلوم نیست و ممکن است از عراق، سوریه یا خاک ایران انجام شود.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل جمعه در واکنش به ادامه تهدیدهای ایران، گفت: «دشمن ضربات سختی متحمل شده و به‌دنبال پاسخ دادن است و ما با قدرت [برای مقابله با آن] آماده‌ایم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید