ارتش اسرائیل از ترور «اکرم سلامه» از فرماندهان ارشد حماس خبر داد

ارتش اسرائیل گفت که اکرم سلامه روز چهارشنبه گذشته در حمله هوایی به جنوب غزه به قتل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل روز شنبه هجدهم فروردین اعلام کرد که در حمله هوایی چهارشنبه هفته گذشته در جنوب نوار غزه، «اکرم سلامه» یکی از فرماندهان ارشد امنیت داخلی جنبش حماس را به قتل رسانده است.

در بیانیه مشترک ارتش و سرویس اطلاعات اسرائیل «شین بت» آمده است که «اکرم عبدالرحمن حسین سلامه چندین سمت کلیدی در جنبش حماس از جمله معاون رئیس منطقه خان یونس را بر عهده داشت و حملاتی را در داخل اسرائیل طراحی کرده بود.

بر اساس این بیانیه «عملیات ترور سلامه بنا بر اطلاعاتی که ارتش اسرائیل و شین بت به دست آورده بودند، توسط جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور انجام شد».

همزمان، خبرگزاری فلسطین روز شنبه گزارش داد که بر اثر شلیک موشک و توپخانه نیروهای اسرائیلی به منازل شهروندان در مناطق مختلف نوار غزه، شماری از فلسطینی‌ها کشته و مجروح شدند.

خبرگزاری فلسطین افزود: «نیروهای اشغالگر اسرائیلی منازل شهروندان در محله الزیتون در جنوب شرقی شهر غزه، محله الصبره در مرکز آن و محله‌های تل الهوی و شیخ عجلین در جنوب غربی شهر را هدف حملات توپخانه ای قرار دادند که این حملات به کشته شدن سه شهروند و زخمی شدن حدود 10 نفر دیگر که به بیمارستان باپتیست این شهر منتقل شدند.»

توپخانه اسرائیل همچنین منازل شهروندان فلسطینی را در مناطق المغراقه، الزهرا و حومه شمالی اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را بمباران کرد.

همچنین مناطقی در شهر بیت حانون در شمال نوار غزه نیز هدف حملات توپخانه‌ای قرار گرفتند.

وزارت بهداشت غزه روز گذشته اعلام کرد که تعداد کشته شدگان جنگ اسرائیل در نوار غزه به 33091 نفر و مجروح شدن 75750 نفر از هفتم اکتبر گذشته تاکنون رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید