ارتش اسرائیل از بازپس گرفتن پیکر یکی از گروگان‌ها در خان یونس خبر داد

این گروگان اسرائیلی سه ماه پس از انتشار پیام ویدیویی او که در آن درخواست آزادی کرده بود در بند گروه «الجهاد» جان خود را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، شنبه 18 فروردین اعلام کرد که نیروهای ویژه آن پیکر یک گروگان اسرائیلی که در خان یونس در جنوب نوار غزه نگهداری می‌شد را سه ماه پس از انتشار کلیپی از او توسط جنبش جهاد اسلامی که در آن خواستار آزادی خود شده بود، پیدا کردند.

الاد کتزیر، کشاورز 47 ساله‌ای از شهرک «نیر اوز»، یکی از 253 شهروند و دوتابعیتی‌های اسرائیلی بود که در جریان حمله غافلگیرانه 7 اکتبر حماس و سایر گروه‌های فلسطینی به گروگان گرفته شده و به نوار غزه منتقل شدند.

در بیانیه ارتش با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی که به جزئیات آن اشاره نشده است، آمده است که کتزیر توسط گروه جنبش الجهاد کشته شده است.

هنوز هیچ اظهارنظری در این خصوص در کانال تلگرامی که جنبش الجهاد در دوران جنگ از آن استفاده می‌کرد، منتشر نشده است.

بر اساس آمار اسرائیل، آبراهام، پدر کتزیر، در میان حدود 1200 نفری بود که در 7 اکتبر در اسرائیل کشته شدند، در حالی که حنا، مادر وی نیز به گروگان گرفته شده بود اما در نوامبر گذشته بر اساس توافق آتش‌بس با حماس آزاد شد.

میانجی‌‌گران قطری و مصری تلاش می‌کنند با برقراری آتش‌بس دیگری بتوان زمینه آزادی و مبادله 129 گروگان اسرائیلی باقی‌مانده در بند حماس فراهم شود، هرچند که تاکنون مذاکرات میان دو طرف متخاصم بر اثر اصرار هر دوی آنها بر مواضع‌شان بی‌نتیجه مانده است.

در همین راستا، حماس می‌خواهد هر توافقی به پایان جنگ در غزه منجر شود. مقامات بهداشتی در نوار غزه در آخرین آمار خود اعلام کردند که جنگ غزه تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 33000 فلسطینی شده است.

از دیگر سو اسرائیل قصد دارد تا نابودی کامل حماس به جنگ خود علیه نوار تحت محاصره غزه ادامه دهد.

در ویدیویی که جنبش الجهاد در تاریخ 8 ژانویه در اینترنت منتشر کرد، «کتزیر» گفت: «بیش از یک بار در آستانه مرگ بودم. این معجزه است که هنوز زنده‌ام، می‌خواهم به خانواده‌ام بگویم که آن‌ها را خیلی دوست دارم و دلم برایشان تنگ شده است.»

اسرائیل بر اساس منابع مختلف اطلاعاتی اعلام کرد که دست کم 35 گروگان در حین نگهداری در غزه کشته شدند.

گروه‌های فلسطینی می‌گویند که تعدادی از گروگان‌ها در حملات اسرائیل کشته شدند و مقامات تل‌آویو در موارد متعددی این مساله را تایید کردند در عین حال اما می‌گویند که در مواردی نشانه‌هایی از آثار اعدام گروگان‌هایی که اجسادشان پیدا شده است، وجود داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید