پادشاه اردن و ولی‌عهد سعودی درباره تحولات منطقه و غزه تلفنی گفت‌وگو کردند

ملک عبدالله دوم بر لزوم ایجاد چشم‌اندازی سیاسی برای مسأله فلسطین بر اساس راه‌حل دو کشوری که برپایی کشور مستقل فلسطینی دارای حاکمیت در چارچوب قلمرو 4 ژوئن سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی را تضمین کند، تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی طی تماسی با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن بر همبستگی پادشاهی عربی سعودی با اردن و حمایت ریاض از تدابیر این کشور برای حفظ امنیت و ثبات تاکید کرد.

از طرفی عبدالله دوم از موضع حمایت‌آمیز‌ سعودی از امنیت و ثبات در اردن قدردانی کرد.

خبرگزاری رسمی اردن «پترا» گزارش داد که ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن پنج‌شنبه 16 فروردین تماسی تلفنی از شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی دریافت کرد.

بنا به این گزارش ولی‌عهد سعودی و پادشاه اردن در این گفت‌وگوی تلفنی «علاوه بر روابط تاریخی متین میان دو ملت و دو کشور برادر، جمله‌ای از تحولات در منطقه‌ و اوضاع انسانی فاجعه‌بار در نوار غزه» را مورد بررسی قرار دادند.

در گزارش «پترا» آمده است که پادشاه اردن نسبت به سطح بالای روابط اردن و سعودی ابراز افتخار کرده و اصرار خود را بر تقویت هر چه بیشتر آن در زمینه‌های مختلف ابراز کرد.

پادشاه اردن در این‌باره بر «لزوم ایجاد چشم‌اندازی سیاسی برای مسأله فلسطین بر اساس راه‌حل دو کشوری که برپایی کشور مستقل فلسطینی دارای حاکمیت در چارچوب قلمرو 4 ژوئن سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی را تضمین کند»، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید