نماینده سعودی در سازمان ملل صدور قطعنامه‌ الزام‌آوری برای توقف جنگ غزه را خواستار شد

عبدالعزیز الواصل همچنین اقدام اسرائیل به کشتن کارکنان آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد در فلسطین «آنروا» را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد در جلسه اضطراری شورای امنیت درباره کمک‌رسانی به غزه به نمایندگی از گروه عربی خواستار آن شد که قطعنامه‌ای در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل برای ملزم ساختن اسرائیل به توقف جنگ در غزه صادر شود.

خبرگزاری «العالم العربی» گزارش داد که عبدالعزيز الواصل، نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل متحد جمعه هفدهم فروردین در جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای کمک‌رسانی به غزه به نمایندگی از گروه عربی گفت که گروه عربی خواستار آن است که قطعنامه‌ای تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل برای ملزم کردن اسرائیل به توقف جنگ صادر شده و تحقیقات بین‌المللی درباره حادثه حمله به امدادگران «آشپزخانه مرکزی جهانی» انجام شود.

الواصل در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت تاکید کرد که ارتکاب حادثه کشتن امدادگران وابسته به سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» از عاملان آن بعید نیست و گروه عربی خواستار آن است که تحقیقاتی بین‌المللی درباره این حادثه انجام شود.

الواصل همچنین حمله به کاروان امدادگران در غزه را گواهی دیگر بر کارنامه تخلفات مکرر اسرائیل در غزه دانست و از آن با عنوان «جنایت جنگی» یاد کرد.

وی نیز ضمن محکوم کردن اقدام اسرائیل به کشتن کارکنان آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد «آنروا»، ادامه چنین تخلفاتی را نشانه‌ای بر ارتکاب جنایت نسل‌کشی توسط دولت اشغالگر اسرائیل دانست.

نماینده سعودی در سازمان ملل گفت مردم فلسطین به‌دلیل بی‌اعتنایی اسرائیل با خطر قحطی حقیقی مواجه هستند و در این راستا خواستار رساندن کمک‌‌های بشردوستانه بیشتری به آوارگان تحت محاصره در غزه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید