مقام ارشد فلسطینی به «العربیه»: غزه نابود شد و «القسام» پشت کودکان پناه گرفته است

عضو شورای ملی فلسطین در اظهارات قبلی خود تاکید کرده بود که حماس آشکارا از سوی ایران و اسرائیل حمایت می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسامه العلی، عضو شورای ملی فلسطین، با بیان این که غزه نابود شد، پرسید: «آیا کسی در نوار غزه وجود دارد که حماس یا ایران را ستایش کند؟».

العلی در گفت‌وگو با «العربیه» با تاکید بر این که گردان‌های القسام از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند، افزود: «آیا دیگر چیزی از غزه باقی مانده تا از آن دفاع شود؟ از چه دفاع کنیم؟ از زمین، ساختمان‌ها، کودکان و قحطی؟ غزه نابود شد».

او از جوانانی که در حال برگزاری جشن پیروزی‌ هستند، پرسید: «آیا معنی قحطی را می‌دانید؟» او افزود: «آیا کسی هست که از حماس یا از ایران ستایش کند؟»

العلی خاطرنشان کرد که اعضای حماس به تونل‌هایی که در زیر ساختمان‌ها ساخته شده، پناه می‌برند و اسرائیل ساختمان‌ها را برای رسیدن به این تونل‌ها، بمباران می‌کند.

او با تاکید بر این که گردان‌های القسام از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند، گفت که ایران به اسرائیل پول می‌دهد تا تسلیحات را به کرانه باختری برساند.

حماس مورد حمایت ایران و اسرائیل

اسامه العلی در اظهارات قبلی خود تاکید کرده بود که حماس آشکارا از سوی ایران و اسرائیل حمایت می‌شود.

العلی در این مصاحبه تصریح کرد: «حماس یک گروه شبه‌نظامی در داخل فلسطین است که کشور را نمایندگی نمی‌کند».

او همچنین با تاکید بر این که «حماس از حاکمیت غزه خارج نخواهد شد مگر اینکه مجبور شود»، افزود: « تنها مردم غزه تصمیم می‌گیرند که چه کسی بر آن حکومت کند».

ماندن اسرائیل در غزه تا دو سال

به گفته العلی، اسرائیل تا دوسال یا بیشتر از غزه خارج نخواهد شد.

این عضو شورای ملی فلسطین ادامه داد: «ما بارها برای دستیابی به آشتی تلاش کردیم ولی حماس نپذیرفت. داوطلبانه از غزه خارج شدیم تا وارد جنگ داخلی نشویم».

العلی در عین حال تاکید کرد: «مسیر گفت‌وگو با اسرائیل شکست نخورده است».

حماس از سال 2007 پس از جنگی محدود با جنبش فتح به رهبری محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین مستقر در کرانه باختری، بر نوار غزه حکومت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید