حمله اسرائیل با گاز اشک‌آور به سوی نمازگزاران در مسجد الاقصی

جمعی از نمازگزاران دچار حالت خفگی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی از نمازگزاران فلسطینی، جمعه 17 فروردین، در پی شلیک گاز اشک‌آور از یک پهپاد اسرائیلی در صحن‌های مسجد الاقصی، دچار حالت خفگی شدند.

تلویزیون فلسطین گزارش داد که پلیس اسرائیل نیز به سمت نمازگزاران در صحن‌های مسجد الاقصی، گاز اشک‌آور شلیک کرد.

Advertisement

خبرگزاری فلسطین «وفا» روز گذشته گزارش داد که نیروهای اسرائیلی، سحرگاه به چادرهای اعتکاف‌ کنندگان در صحن‌های مسجد الاقصی یورش برده و چهار نفر از آنها را دستگیر کردند.

این خبرگزاری به نقل از شاهدان گزارش داد که پلیس اسرائیل، چادرهای اعتکاف کنندگان را مورد بازرسی قرار داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای اسرائیلی در تلاش هستند تا با تخلیه اعتکاف کنندگان از مسجدالاقصی، زمینه را برای یورش شهرک نشینان به مسجد در صبح روز بعد مهیا کنند.

هزاران فلسطینی روز گذشته به‌رغم محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اعمال شده از سوی ارتش اسرائیل، نماز عشا و تراویح را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

اداره اوقاف اسلامی شهر قدس گزارش داد که 50 هزار نفر نماز عشا و تراویح را در مسجد الاقصی برپا داشتند.

نیروهای اسرائیلی در ورودی‌های مسجد الاقصی و بخش قدیمی شهر قدس مستقر شدند و تعدادی از جوانان را هنگام عبور از باب «حطه»، بازرسی و مدارک شناسایی آنها را بررسی کردند.

اقدامات اسرائیل باعث کاهش شمار نمازگزاران در مسجد الاقصی در نتیجه ممانعت از رسیدن شهروندان کرانه باختری و نوار غزه به قدس اشغالی و ایجاد ده‌ها ایست بازرسی در محله‌های مختلف قدس و ورودی‌های آن و همچنین ورودی‌های مسجدالاقصی شده است.

نیروهای اسرائیلی در اولین روز ماه رمضان با هدف جلوگیری از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی، سیم خاردارهایی را روی حصار مجاور این مسجد در منطقه «باب الاسباط» نصب کردند که استانداری قدس با صدور بیانیه‌ای، این اقدام را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید