استقبال بلینکن از موافقت اسرائیل با ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه

به گفته دفتر نتانیاهو، تل‌‌آویو اعلام کرد که به طور موقت اجازه می‌دهد کمک‌های بشردوستانه از طریق بازگشایی گذرگاه اریز، وارد نوار غزه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا جمعه 17 فروردین اعلام کرد که ایالات متحده از تلاش‌های اخیر اسرائیل برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه، استقبال می‌کند.

بلینکن طی سخنرانی در کنار رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در بلژیک، با این بیان که دلیل موفقیت این اقدام با نتایج بهبود وضعیت میدانی سنجیده می‌شود، افزود: «دلایل حقیقتا در نتایج نهفته است و ما آن را در روزها و هفته‌های آینده خواهیم دید».

وزیر خارجه آمریکا گفت: «شواهد مربوط به قحطی در غزه را در نظر خواهیم گرفت تا بفهمیم که آیا این شاخص‌ها در حال کاهش است یا نه».

او در مورد حمله اسرائیل به کاروان کمک‌رسانی سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» که منجر به کشته‌شدن 7 امدادگر شد، با اشاره به مسئولیت اسرائیل در تقویت اقدامات برای حفاظت حداکثری از غیرنظامیان در نوار غزه گفت: «ما چشم به راه پاسخگوسازی هستیم».

به گفته دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، تل‌‌آویو ساعاتی پیش اعلام کرد که به طور موقت اجازه می‌دهد کمک‌های بشردوستانه از طریق بازگشایی گذرگاه اریز، وارد نوار غزه شود که از زمان آغاز جنگ غزه، در معرض خطر قحطی قرار گرفته است.

در بیانیه دولت که ساعاتی پس از هشدار جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به نتانیاهو در خصوص لزوم کاهش رنج انسانی در غزه، صادر شد، آمده است: «اسرائیل اجازه خواهد داد تا کمک‌های بشردوستانه به طور موقت از طریق بندر اشدود و گذرگاه اریز، تحویل داده شود».

در ادامه این بیانیه آمده است: «این کمک‌های اضافی، مانع بروز بحران انسانی خواهد شد و برای تضمین ادامه نبرد و دستیابی به اهداف این جنگ، ضرورت دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید