آمریکا: گزارش‌ها درباره استفاده اسرائیل از هوش مصنوعی در بمباران غزه را بررسی می‌کنیم

بنابر گزارشی رسانه‌‌ای، ارتش اسرائیل ده‌ها هزار نفر از ساکنان غزه را با استفاده از سیستم هوش مصنوعی و بدون دخالت عامل بشری، در فهرست مظنونان طبقه‌بندی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، پنج‌شنبه 16 فروردین در مصاحبه‌ای با «سی‌ان‌ان» گفت که ایالات متحده در حال بررسی گزارش رسانه‌ها مبنی بر استفاده ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی برای کمک به شناسایی اهدافی است که در غزه بمباران می‌کند.

کربی در این مصاحبه با این توضیح که آمریکا، محتوای گزارشی را که روز چهارشنبه در دو وب‌سایت «مگزین +972» و «لوکال کول» منتشر شده بود، راستی‌آزمایی نکرده، اظهار داشت که مسئولان اطلاعاتی اسرائیل از برنامه‌ای به نام «لواندر» استفاده می‌کنند.

در گزارش رسانه‌‌ای آمده است که ارتش اسرائیل ده‌ها هزار نفر از ساکنان غزه را با استفاده از سیستم هوش مصنوعی و بدون دخالت عامل بشری، در فهرست مظنونان طبقه‌بندی کرده است.

تکذیب اسرائیل

این در حالی است که ارتش اسرائیل، استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی افراد تحت پیگرد و مظنون را تکذیب کرد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «ارتش از هیچ سیستم هوش مصنوعی برای شناسایی فعالان تروریستی یا تلاش برای پیش‌بینی تروریست بودن یا نبودن یک فرد استفاده نمی‌کند و سیستم‌های اطلاعات، صرفا ابزاری برای تحلیلگران در فرآیند شناسایی هدف هستند».

این بیانیه افزود که دستورالعمل‌های ارتش، تحلیلگران را موظف می‌کند تا ممیزی‌های مستقلی را انجام دهند تا طی آن تأیید کنند که اهداف شناسایی‌شده، با استانداردهای مربوطه مطابق با قوانین بین‌المللی و دستورالعمل‌های اسرائیل، همخوانی دارند.

در این مصاحبه از کربی درباره گزارشی از «اکسیوس» در خصوص موافقت شورای وزیران امور امنیتی اسرائیل با بازگشایی گذرگاه اریز با غزه برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر نیز پرسش شد.

کربی در پاسخ گفت که اگر این گزارش درست باشد، خبری خوشایند است و «مطمئناً» با آنچه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در تماس تلفنی‌اش با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، مطابقت دارد.

طبق گفته کاخ سفید، بایدن در این تماس تهدید کرد، حمایت از حمله اسرائیل به غزه را منوط به برداشتن گام‌هایی مشخص برای حفاظت از امدادگران و غیرنظامیان خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید