سعودی به ارزش 10 میلیون دلار کمک غذایی به اوکراین ارسال می‌کند

مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان توافق همکاری مشترکی را با برنامه جهانی غذا به‌منظور ارائه کمک‌های غذایی امضا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله الربیعه، مدیرکل مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان، به منظور ارائه کمک‌های غذایی به آسیب‌دیدگان در جمهوری اوکراین، قرارداد همکاری مشترکی را با برنامه جهانی غذا امضا کرد.

این کمک‌های غذایی سعودی از طریق توزیع وعده‌های غذایی به یتیم خانه‌ها، بیمارستان‌ها، و مراکز آوارگان در اوکراین ارائه می‌شود.

این توافقنامه که از راه دور امضا شد با ارزشی بالغ بر 10 میلیون دلار، کمک‌رسانی به 141000 نفر از آسیب‌پذیرترین اقشار، گروه‌ها و افراد آسیب‌دیده از بحران انسانی در اوکراین را پوشش می‌دهد.

این توافقنامه همکاری مشترک با برنامه جهانی غذا در ادامه اقدامات امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه پادشاهی عربی سعودی است که به نمایندگی از آن توسط مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان برای کاستن از درد و رنج مردم آسیب‌دیده و آواره و حمایت از امنیت غذایی در کشورهای مختلف جهان در همکاری با آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد انجام می‌شود.

در همین راستا، با هماهنگی مرکز امدادرسانی ملک سلمان، ریاض حدود 17 هواپیمای حامل کمک‌های امدادی سعودی را برای ارسال آن از طریق مرز به اوکراین به لهستان فرستاد که بخشی از کمک‌های سعودی به مردم اوکراین را شامل می‌شود.

کمک‌های بشردوستانه ارسال شده از سعودی به اوکراین همچنین شامل ژنراتور و لوازم برقی با وزن کلی 60 تن در چارچوب نقش تاریخی سعودی در همبستگی و کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان در بحران‌ها و بلایای مختلفی است که در سراسر جهان تجربه می‌شود.

پادشاهی عربی سعودی، سال گذشته، توافقنامه و یادداشت تفاهمی برای ارائه بسته کمک‌های بشردوستانه اضافی به اوکراین به مبلغ 400 میلیون دلار و ارائه کمک‌های فوری پزشکی و سرپناهی به ارزش 10 میلیون دلار به پناهندگان از اوکراین به کشورهای همسایه آن به ویژه لهستان با هماهنگی دولت این کشور و نهادهای سازمان‌ ملل متحد امضا کرد.

ریاض همچنین از طریق بازوی توسعه‌ای خود، «صندوق توسعه سعودی»، با ارسال محموله‌ گاز مایع و مشتقات نفتی به ارزش 300 میلیون دلار به عنوان کمک پادشاهی عربی سعودی به اوکراین از کییف پشتیبانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید