ارتش آمریکا: یک موشک بالستیک و دو پهپاد حوثی‌ها را منهدم کردیم

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد، هیچ خسارتی گزارش نشده است.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا، چهارشنبه 15 فروردین اعلام کرد، یک موشک بالستیک ضدکشتی و دو پهپاد که از سوی حوثی‌های یمن به سمت دریای سرخ شلیک شده بود را منهدم کرده است.

«سنتکام» اعلام کرد هیچ خسارتی گزارش نشده است.

ستاد فرماندهی مزکری آمریکا «سنتکام» در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا علاوه بر این، یک سامانه موشکی متحرک زمین به هوا را در منطقه تحت کنترل حوثی‌ها منهدم کرده است.»

این ستاد در بیانیه‌اش افزود: «فرماندهی مرکزی آمریکا متعهد به حفاظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های ائتلاف و تجاری است.»

حمله به 73 کشتی

از 19 نوامبر سال گذشته شبه‌نظامیان حوثی، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های تجاری به گمان همکاری با اسرائیل در حمایت از مردم غزه، در دریای سرخ و دریای عرب انجام داده‌اند.

این حملات شرکت‌ها را مجبور به طی کردن مسیر طولانی‌تر و گران‌تری در اطراف آفریقا کرد.

این حملات همچنین به غرق کشتی باری «روبی‌مار» مملو از مواد خطرناک انجامید، همچنین حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌‌شدن 3 ملوان شد.

ترس از بی‌ثباتی منطقه

این حملات نیز به نگرانی دامن زد که جنگ اسرائیل و حماس باعث بی‌ثباتی منطقه خاورمیانه شود.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا چندین حمله هوایی مشترک به پایگاه‌های حوثی با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید