11 سرباز یمنی بر اثر حمله حوثی‌ها در جنوب این کشور کشته شدند

درگیری‌ها میان حوثی‌ها و نیروهای دولت قانونی یمن در مرز بین دو استان لحج و تعز رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی در نیروهای یمنی تایید کردند که 11 سرباز یمنی بامداد چهارشنبه پانزدهم فروردین بر اثر حمله حوثی‌ها در جنوب این کشور کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

سرهنگ محمد النقیب، سخنگوی نیروهای جنوبی تحت فرمان حکومت، به خبرگزاری «فرانسه» گفت:«پس از این‌که موفق شدیم حمله غافلگیرکننده حوثی‌ها را دفع کنیم 11 نفر از نیروهای دولتی یمن کشته شدند».

یک مقام نظامی دیگر نیز به خبرگزاری «فرانسه» تایید کرد که «نیروهای دولتی مستقر در جبهه «کرش» استان لحج و در خطوط مرزی با استان تعز که بخش بزرگی از آن در کنترل حوثی‌ها است، موفق شدند حمله غافلگیرانه این گروه را دفع و تعدادی از شبه‌نظامیان را خنثی کنند».

این منبع ضمن تایید تعداد کشته‌شدگان در میان نیروهای دولت قانونی یمن گفت که این منطقه سال از آرامش نسبی برخوردار بوده است.

جنگ در یمن میان دولت قانونی به رسمیت شناخته شده از سوی مراجع بین‌المللی و شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر مورد حمایت ایران که از سال 2014 بر صنعا تسلط یافته‌اند، تاکنون به طور مستقیم و غیرمستقیم به کشته شدن صدها هزار نفر از مردم این کشور که برای زنده ماندن به کمک‌های بشردوستانه متکی هستند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید