ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر اسپانیا روابط دوجانبه و زمینه‌های همکاری را بررسی کردند

محمد بن سلمان و پدرو سانچز درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 14 فروردین در کاخ السلام شهر جده، از پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» طی دیدار محمد بن سلمان و پدرو سانچز علاوه بر روابط دوستی دو کشور، ابعاد و زمینه‌های مختلف همکاری دو‌جانبه بررسی شد.

ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر اسپانیا همچنین درباره آخرین تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین آخرین تحولات خطرناک اوضاع در نوار غزه و پیرامون آن و تلاش‌های بین‌المللی صورت گرفته برای توقف عملیات نظامی اسرائیل و تعامل با پیامدهای امنیتی و انسانی ناشی از آن را بررسی کردند.

محمد بن سلمان و پدرو سانچز همچنین راهکارهای پیشبرد روند صلح بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد و طرح ابتکار صلح عربی برای ایجاد راه‌ حلی عادلانه و فراگیر و برپایی کشور مستقل فلسطین در چارچوب قلمرو مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر اسپانیا بر اهمیت اقدام جامعه بین‌المللی به انجام وظایف و ایفای نقش آن برای اعمال فشار بر اسرائیل جهت ملزم کردن آن به توقف جنگ در غزه و ملزم کردن آن به پایبندی‌ به قوانین بین‌المللی و دادن اجازه برای وارد کردن بدون تاخیر کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید