بیش از 20 میلیون نفر از جشنواره «فصل ریاض» در سال 2023 بازدید کردند

جشنواره «فصل ریاض» در سال 2023 بیش از 200 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اساس آنچه «اداره سرگرمی» به نقل از ترکی آل شیخ، رئیس اداره کل سرگرمی سعودی بیان کرد جشنواره فصل ریاض با فعالیت‌های تفریحی و سرگرمی‌ برگزار شده آن در سال 2023 رکوردها و دستاوردهای جدید قابل توجهی محقق کرده است.

بنا به این گزارش جشنواره فصل ریاض میزبان بیش از 20 میلیون بازدید کننده از جمله نزدیک به دو میلیون گردشگر خارجی طی 5 ماه اخیر بوده است.

برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی و سرگرمی‌های برگزار شده در جشنواره فصل ریاض با بهره‌مندی از امکانات ضمن برآورده کردن نیازهای تفریحی گروه‌های مختلف اجتماعی و کاستن از فشارهای کاری و جزئیات زندگی روزمره رضایت و خشنودی عموم مردم و بازدیدکنندگان را جلب کرده است.

جشنواره فصل ریاض همچنین موفق شده 12 جایزه بین‌المللی را از جمله در زمینه‌های خلاقیت تبلیغاتی، علاوه بر جایزه بهترین طراحی سرگرمی و «جاذبه توریستی»کسب کند.

از جمله دستاوردهایی که توسط ترکی آل‌الشیخ در پلتفرم «ایکس» اعلام شده، آمارها نشان می‌دهد که جشنواره فصل ریاض طی یک سال گذشته بیش از 200 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم و با مشارکت بیش از 6000 شرکت داخلی در چارچوب رونق‌بخشی به اقتصاد سرگرمی و تنوع‌بخشی به درآمدهای غیرنفتی، ایجاد کرده است.

در این راستا پیش‌بینی می‌شود که مجموع هزینه‌ها در بخش سرگرمی در سعودی تا سال 2030 به حدود 36 میلیارد دلار معادل 135 میلیارد ریال برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید