گروه‌های نیابتی ایران در عراق تهدید به گسترش حملات خود علیه اسرائیل کردند

دیدبان حقوق بشر سوریه: پایگاه التنف در سوریه هدف حمله پهپادی قرار گرفت که نخستین حمله شبه‌نظامیان عراق به پایگاه‌های آمریکا از فوریه گذشته است که ظاهرا در پاسخ به حمله به کنسولگری ایران در دمشق انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه‌های مسلح عراق، سه‌شنبه 14 فروردین در بیانیه‌ای اعلام کردند که پایگاه تل نوف اسرائیل را هدف حملات پهپادی قرار دادند.

این گروه‌ها که خود را «مقاومت اسلامی در عراق» می‌نامند، در «تلگرام» با تاکید بر این که به حملات خود به اسرائیل ادامه خواهند داد، افزودند که این حملات در پاسخ به بمباران غیرنظامیان غزه انجام شده است.

«جهنم را خواهید دید»

در همین حال، ابوعلاء الولایی، دبیر کل گروه شبه‌نظامی «گردان‌های سید شهدا» در توییتی در «ایکس» خطاب به نیروهای اسرائیلی نوشت: «جهنم را خواهید دید».

همزمان، فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» سه‌شنبه از انهدام یک شناورهدایت شونده (شهپاد) حوثی‌ها خبر داد.

از سویی به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، پایگاه التنف در سوریه نیز هدف حمله پهپادی قرار گرفت که نخستین حمله شبه‌نظامیان عراق به پایگاه‌های آمریکا از فوریه گذشته است که ظاهرا در پاسخ به حمله به کنسولگری ایران در دمشق انجام شده است.

حزب‌الله لبنان هم روز گذشته تهدید کرد که پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، در راه است.

بر اساس آنچه مقامات سوری و ایرانی اعلام کردند، 11 نفر از جمله دو فرمانده و اعضای سپاه پاسداران در حمله روز گذشته اسرائیل به مقر کنسولگری ایران در دمشق کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که «موشک‌های اسرائیل، ساختمان متصل به سفارت ایران در بزرگراه المزه در دمشق را منهدم کرد».

این ساختمان دقیقاً جنب سفارت ایران قرار دارد و در سردر آن، عکس بزرگی از قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس که در ژانویه 2020 در حمله پهپادی آمریکا در عراق کشته شد، نصب شده است.

تهدید ایران به پاسخ

در حالی که اسرائیل تا این لحظه هیچ اظهار نظری در خصوص این حمله نکرده است، مسئولان ایرانی تهدید کردند در زمان و مکان مناسب، به این حمله پاسخ داده خواهد شد.

سپاه پاسداران ایران، شامگاه دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، علاوه بر محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی پنج افسر دیگر به نام‌های حسین امان اللهی، سید مهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و علی صالحی روزبهانی كشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید