کشته‌شدن 4 امدادگر خارجی در حمله هوایی اسرائیل به غزه

العالم العربی: دست‌کم سه خارجی که برای سازمان امدادی بین‌المللی «آشپزخانه مرکزی جهانی» کار می‌کردند، شامگاه دوشنبه در پی هدف قرار گرفتن خودروی حامل آنها در دیرالبلح، کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت غزه شامگاه دوشنبه 13 فروردین اعلام کرد که چهار امدادگر خارجی و راننده فلسطینی آنها در حمله اسرائیل به خودروی زرهی آنها در مرکز نوار غزه، کشته شدند

در بیانیه این وزارتخانه آمده است، در حمله هوایی اسرائیل که یک خودروی زرهی متعلق به بنیاد خیره آمریکایی به نام «آشپزخانه مرکزی جهانی» را در غرب دیرالبلح هدف قرار داد، پنج نفر شامل چند خارجی کشته شدند که أجساد آن‌ها به بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح انتقال یافت.

به گزارش منابع فلسطینی، کشته شدگان «چهار خارجی هستند که سه نفر آنها تابعیت بریتانیایی، استرالیایی و لهستانی دارند و تابعیت نفر چهارم مشخص نیست و راننده آنها که مترجمی فلسطینی به نام سیف عصام ابوطاها بود نیز کشته شده است».

این در حالی است که ارتش اسرائیل اعلام کرد، در بالاترین سطح در حال بررسی این «حادثه تراژیک» برای کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» است و «هماهنگی تنگاتنگی با این سازمان در تلاش‌های مهم آن برای تامین مواد غذایی و کمک‌های بشردوستانه برای اهالی غزه» دارد.

از سویی سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در جریان گزارش‌ها در مورد کشته‌شدن اعضای تیم آشپزخانه مرکزی جهانی در حمله ارتش اسرائیل هنگام کارشان برای تامین حمایت از تلاش‌های بشردوستانه ما به منظور رساندن غذا به غزه قرار داریم. این یک تراژدی است. کارمندان امداد بشردوستانه و غیرنظامیان هرگز نباید هدف قرار بگیرند. اطلاعات بیشتر را بعد از جمع‌آوری همه حقایق، منتشر خواهیم کرد».

پیشتر به گفته شاهدان عینی به خبرگزاری «العالم العربی»، دست‌کم سه خارجی که برای سازمان امدادی بین‌المللی «آشپزخانه مرکزی جهانی» کار می‌کردند، شامگاه دوشنبه در پی هدف قرار گرفتن خودروی حامل آنها در دیرالبلح، کشته شدند.

طبق گفته شاهدان عینی، در این حادثه، راننده فلسطینی نیز کشته شد و عملیات جست‌وجو برای یافتن دیگر قربانیان ادامه دارد.

این شاهدان افزودند که گذرنامه‌های بریتانیایی، لهستانی و استرالیایی پیدا شده که به احتمال زیاد متعلق به قربانیان این حمله است.

«آشپزخانه مرکزی جهانی» که مقر آن در واشینگتن است، بنیادی خیریه است که در زمینه امنیت غذایی فعالیت دارد و کمک‌های غذایی را برای آوارگان نوار غزه تامین می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید