ملک‌عبدالله دوم و السیسی در مورد خطر ادامه جنگ غزه هشدار دادند

رهبران مصر و اردن «آتش‌بس فوری و همه‌جانبه در غزه» را خواستار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس بیانیه کاخ سلطنتی اردن، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و عبدالفتاح السیسی، رئیس‌ جمهوری مصر، دوشنبه 13 فروردین، در امان، پایتخت اردن خواستار آن شدند که «آتش‌بس بشردوستانه فوری و همه‌جانبه در نوار غزه» برقرار شود.

در بیانیه درباره پادشاهی اردن آمده است که رهبران دو کشور در دیدار روز دوشنبه خود در کاخ بسمان الزاهر در پایتخت اردن بر اهمیت ادامه اعمال فشار برای گشودن کریدورهای زمینی و لزوم رفع همه موانع موجود در برابر ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه کافی به تمام مناطق غزه تاکید کردند.

پادشاه اردن و رئیس جمهوری مصر همچنین تاکید کردند که برای کاستن از شدت وضعیت انسانی فاجعه‌بار در نوار غزه به اقدام فوری جامعه بین‌المللی نیاز است.

رهبران دو کشور در ادامه نسبت به خطر ادامه جنگ در غزه، تشدید اقدامات خشونت‌آمیز شهرک‌نشینان افراطی علیه فلسطینیان در کرانه باختری و هتک حرمت مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس» هشدار دادند.

ملک عبدالله دوم و السیسی مجدداً بر مخالفت کشورهای مصر و اردن با هرگونه تلاش برای کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از کرانه باختری و غزه و هر تلاش برای جدا کردن آن‌ها تاکید کردند و نسبت به «پیامدهای خطرناک هرگونه عملیات نظامی در رفح» هشدار دادند.

رهبران دو کشور نیز «بر ضرورت یافتن یک چشم‌انداز سیاسی برای حل مسئله فلسطین و دستیابی به صلحی عادلانه و همه‌جانبه بر اساس راه حل تشکیل دو کشور که تضمین کننده برپایی یک کشور مستقل فلسطینی مطابق با قلمرو مرزهای 4 ژوئن 1967 با پایتختی قدس شرقی است، تاکید کردند.»

پادشاه اردن و رئیس جمهوری مصر بار دیگر تاکید کردند که قاهره و عمان در کنار ملت برادر فلسطین جهت دستیابی به حقوق کامل مشروع آن ایستاده و از هر اقدامی که آرمان‌های مردم فلسطین را محقق کند، حمایت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید