تاکید آمریکا و فرانسه بر لزوم منع گسترش جنگ غزه و خودداری از تشدید تنش‌ها در منطقه

وزیر خارجه فرانسه: باید از تشدید تنش‌ها در منطقه به ویژه در لبنان پرهیز شود و همه طرف‌های منطقه‌ای از جمله ایران باید از دامن زدن به تنش‌ها خودداری کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزرای خارجه ایالات متحده آمریکا و فرانسه در پاریس بر لزوم جلوگیری از گسترش جنگ غزه و خودداری از دامن زدن به تنش‌ها به ویژه در لبنان و منطقه تاکید کردند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با تاکید بر این‌که جنگ در نوار غزه نباید گسترش یابد، خاطرنشان کرد که با دولت اسرائیل در مورد کشته شدن امدادگران گفت‌وگو کرده و از آن‌ها خواسته است تا به سرعت در این‌باره تحقیق کنند.

بلینکن، سه‌شنبه 14 فروردین، طی یک کنفرانس مطبوعاتی با استفان سژورنی، همتای فرانسوی خود، افزود که اسرائیل از شرایط سیاسی مورد نظر واشینگتن در مورد کاربرد تسلیحاتی که به آن عرضه می‌شود، برخوردار نیست.

اجتناب از تشدید تنش‌های منطقه‌ای

وزیر خارجه فرانسه نیز در این کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که باید از تشدید تنش‌ها در منطقه به ویژه در لبنان پرهیز شود. وی خاطرنشان کرد که همه طرف‌های منطقه‌ای از جمله ایران باید از تشدید تنش‌ها خودداری کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، سه‌شنبه پس از آن وارد پاریس شد که امدادگران یک سازمان غیردولتی مستقر در واشینگتن، در مرکز غزه هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفتند که در واکنش به آن فشارهای بین‌المللی بر ایالات متحده جهت اتخاذ موضعی سخت‌‌گیرانه‌ در قبال جنگ میان اسرائیل و حماس تشدید شد.

بلینکن پیش از دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با استفان سژورنی، وزیر خارجه فرانسه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیپلمات‌های فرانسوی در رابطه با دیدار بلینکن با مقامات فرانسه خاطرنشان کردند که می‌خواهند تلاش‌ها را در سازمان ملل برای دستیابی به اجماع بین‌المللی در مورد برقراری آتش‌بس در غزه تشدید کنند.

شایان ذکر است که فرانسه روز دوشنبه، پیش‌نویس قطعنامه‌ای پیشنهادی را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد که در آن گزینه‌ها برای نظارت احتمالی سازمان ملل بر آتش‌بس در نوار غزه و پیشنهادهایی جهت ارائه کمک به تشکیلات خودگردان فلسطین برای پذیرفتن مسئولیت و ایفای نقش آن، بررسی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید