برای اولین‌ بار از نوامبر گذشته ده‌ها موشک به‌سوی نهاریا در شمال غرب اسرائیل پرتاب شد

این موج از حملات موشکی یک روز پس از آن انجام می‌شود که ایران اسرائیل را به دادن پاسخی «سخت» و «پشیمان‌کننده» تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه تشدید تنش‌ها در جبهه شمالی اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه چهاردهم فروردین ده‌ها موشک به سوی شهر «نهاریا» پرتاب شد.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که نزدیک به 30 موشک به سوی منطقه الجلیل غربی و شهر ساحلی نهاریا در شمال غرب اسرائیل پرتاب شده است.

بنا به گزارش خبرنگار العربیه تعدادی از موشک‌ها به چند ساختمان در شهرک «شلومی» در شمال اسرائیل اصابت کرده و نزدیک به 10موشک دیگر بر فرار نهاریا توسط سامانه پدافند هوایی اسرائیل رهگیری شدند.

این حمله موشکی به شمال اسرائیل یک روز پس از آن انجام می‌شود که در ادامه تشدید تنش‌ها، روز گذشته مقر تجمع فرماندهان ارشد نظامی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران در ساختمان کنسولگری این کشور در منطقه المزه دمشق بمباران شد.

ایران در واکنش به این حمله منسوب به اسرائیل که به کشته شدن تعدادی از فرماندهان ارشد نظامی آن منجر شده و به تشدید تنش‌ها در منطقه خاورمیانه دامن زده، تاکید کرد که در زمان و مکان مناسب، پاسخی «سخت» و «پشیمان‌کننده» خواهد داد.

به گفته ناظران حمله به ساختمان مجاور سفارت ایران در دمشق تاکنون یکی از باجرأت‌ترین حملات اسرائیل است که سال‌ها بی‌مهابا عملیات نظامی خود را علیه منافع و حضور نظامی ایران و گروه‌های شبه‌نظامی آن در سوریه ادامه داده و از ابتدای جنگ غزه تشدید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید