ارتش آمریکا یک شناور بدون سرنشین حوثی‌ها را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا از انهدام یک شناور بدون سرنشین حوثی‌ها در یمن خبر داد.

«سنتکام»، بامداد سه‌شنبه چهاردهم فروردین، با انتشار بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد: «نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده، روز دوشنبه 13 فروردین (1آوریل) با موفقیت یک شناور بدون سرنشین حوثی‌های مورد حمایت ایران را منهدم کردند.»

Advertisement

در ادامه بیانیه «سنتکام» آمده است که این عملیات پس از تشخیص اینکه «این شناور تهدیدی برای نیروهای ایالات متحده ‎آمریکا، ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است» صورت گرفت.

پیشتر اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا در شامگاه دوشنبه اعلام کرده بود که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در 150 مایل دریایی شمال غرب سواحل شهر حدیده یمن دریافت کرده است.

در این گزارش آمده است: «کاپیتان یک کشتی گزارش داد که تماسی از سوی نهادی دریافت کردند که ادعا می‌کرد وابسته به نیروی دریایی یمن است و از کشتی خواسته بود تا سیستم شناسایی خودکار را فعال کند.»

به گفته کاپیتان دقایقی پس از این تماس، یکی از خدمه کشتی اعلام کرد که صدای شلیک گلوله شنیده است.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

واشینگتن یک ائتلاف دریایی بین المللی با هدف حفاظت از ناوبری دریایی در منطقه استراتژیک دریای سرخ، که 12% تجارت جهانی از آن می‌گذرد را رهبری می‌کند.

از 12 ژانویه، ایالات متحده و بریتانیا حملاتی با هدف محدود کردن توانایی‌های گروه حوثی که از اواخر سال گذشته حرکت ناوبری دریایی و کشتی‌های تجاری بین المللی در دریای سرخ و خلیج عدن را هدف قرار می‌دهد، آغاز کردند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل است.

در حالی که این حملات، شرکت‌ها را مجبور کرد به مسیر طولانی‌تر و گران‌تر «دماغه امید نیک» در آفریقا روی آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید