فرماندهی مرکزی آمریکا از رهگیری و انهدام دو پهپاد حوثی‌ها خبر داد

ارتش آمریکا: دو پهپاد حوثی‌‌ که تهدیدی علیه کشتی‌ها بودند را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا از انهدام دو پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن خبر داد.

«سنتکام» شامگاه یکشنبه دوازدهم فروردین با انتشار بیانیه‌ای گفت که این پهپادها در روز شنبه منهدم شدند و افزود که یکی از پهپادها بر فراز دریای سرخ و دیگری پیش از پرتاب سرنگون شد.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده همچنان تاکید کرد که این دو پهپاد حوثی‌ها تهدیدی برای کشتی‌های تجاری محسوب می‌شدند.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف آفریقا را طی کنند.

این حملات همچنین منجر به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» شد که مملو از مواد خطرناک بود. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌‌شدن 3 ملوان شد.

از سویی ایالات متحده و بریتانیا در واکنشی مشترک، چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها با هدف مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی، انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید