افزایش حملات ارتش سودان به مواضع پشتیبانی سریع در شمال خارطوم

مرکز خارطوم و شهر عمران شاهد آرامش نسبی و کاهش عملیات نظامی طی ساعات گذشته بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری، دوشنبه 13 فروردین، از تشدید درگیری‌های ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سربع در شهرهای مختلف به ویژه خارطوم پایتخت این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، ارتش سودان صبح امروز حملات توپخانه‌ای خود را به اماکن تجمعات نیروهای پشتیبانی سریع در حومه شمالی شهر خارطوم بحری در نزدیکی پالایشگاه نفت «الجیلی» تشدید کرد.

خبرنگار العربیه از حمله سنگین توپخانه‌ای ارتش سودان به مواضع نیروهای پشتیبانی سریع که هفته‌ها در مناطق شمالی شهر خارطوم بحری در نزدیکی پالایشگاه نفت در منطقه «الجیلی» در محاصره باقی مانده‌اند، خبر داد.

این در حالی است که مرکز خارطوم و شهر عمران شاهد آرامش نسبی و کاهش عملیات نظامی طی ساعات گذشته بوده است.

در همین حال شهروندان منطقه «الدرادر» در ایالت «النیل الابیض» در جنوب خارطوم گزارش دادند که 6 نفر از ساکنان این منطقه پس از ورود نیروهای پشتیبانی سریع به این ایالت به دست نیروهای پشتیبانی سریع کشته شدند.

طبق این گزارش هزاران نفر از ساکنان ایالت الجزیره در مجاورت خارطوم همچنان در نتیجه گسترش نفوذ نیروهای پشتیبانی سریع به روستاهای این ایالت و مناطق غربی ایالت سنار همجوار الجزیره رنج می‌برند.

بسیاری از ساکنان این مناطق از نحوه برخورد نیروهای پشتیبانی سربع و تخلفات آشکار آنها علیه شهروندان، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده و به شهرهای دیگر آواره شدند.

درگیری‌های ناگهانی بین ارتش سودان به فرماندهی ژنرال عبدالفتاح البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دغلو معروف به «حمیدتی» در اواسط آوریل 2023 پس از هفته‌ها تنش سیاسی بین دو طرف در حالی آغاز شد که احزاب سیاسی و نهادهای مدنی غیر نظامی با ارتش سودان آخرین مراحل یک روند سیاسی مورد توافق و حمایت جامعه بین‌المللی را طی می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید