نیروی«یونیفل»: هدف گرفتن ناظران خود در مرز لبنان و اسرائیل را غیرقابل پذیرش دانست

ارتش اسرائیل هر گونه حمله به نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در مرز با لبنان را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از تایید مقامات لبنانی مبنی بر حمله پهپادی اسرائیل به یک خودروی صلح‌بانان «یونیفل» در نزدیکی شهرک رمیش در نوار مرکزی جنوب لبنان که به زخمی شدن چند تن از آنها منجر شد و به دنبال آن تکذیب این خبر از سوی تل‌آویو، فرماندهی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد «یونیفل» سکوت خود را شکسته و هدف گرفتن صلح‌بانان بین‌المللی در مرز لبنان و اسرائیل را غیرقابل پذیرش دانست.

نیروی موقت سازمان ملل در لبنان «یونیفل» اعلام کرد که 4 ناظر صلح سازمان ملل، شنبه یازدهم فروردین هنگامی که در جنوب لبنان در حال گشت‌زنی پیاده بودند بر اثر اصابت یک راکت در نزدیکی آن‌ها، مجروح شدند.

فرماندهی «یونیفل» در ادامه افزود که همچنان در حال بررسی منبع این انفجار است.

این نیروی موقت سازمان ملل همچنین در بیانیه خود گفت که هدف گرفتن نیروهای حافظ صلح «غیرقابل قبول» است.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از دو منبع امنیتی گزارش داد که ناظران صلح در حمله اسرائیل مجروح شدند، اما ارتش اسرائیل بمباران این منطقه را تکذیب کرد.

در همین راستا، خبرگزاری ملی لبنان تأکید کرد که پهپادهای اسرائیلی به یک خودروی نظامی «یونیفل» در نزدیکی شهر رمیش در بخش مرکزی حمله کردند که به زخمی شدن تعدادی از سربازان یونیفل و یک لبنانی منجر شد.

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که نیروهای آن هیچ خودروی «یونیفل» را در شهر رمیش در جنوب لبنان هدف قرار نداده‌اند.

شایان ذکر است که از ابتدای تهاجم اسرائیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله هفتم اکتبر حماس آغاز شد، مرزهای لبنان و اسرائیل تقریبا به‌طور روزانه شاهد تبادل‌آتش محدود میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل بوده و نگرانی‌‌ها از احتمال گسترش جنگ در منطقه را به‌طور فزاینده‌ای تشدید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید