بیش از 50 نفر به ظن ارتباط با «داعش» در ترکیه بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی یرلی‌کایا، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور 51 نفر را به ظن ارتباط با گروه تروریستی «داعش» بازداشت کردند.

یرلی‌کایا با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت:« طی عملیات چهار روزه که در 21 استان انجام شد، 51 نفر به ظن ارتباط با گروه تروریستی داعش دستگیر شدند.»

به گفته این وزیر، بیشترین تعداد بازداشت‌ها (10 نفر) در آنکارا بوده و در جریان این عملیات تعداد زیادی اسناد و رسانه‌های دیجیتال مربوط به فعالیت‌های «داعش» ضبط شده است.

یک هفته پیش، یک منبع امنیتی ترکیه به خبرگزاری فرانسه گفت که دو مظنون از چهار مظنونی که در روسیه به دلیل دست داشتن در حمله مسکو دستگیر شدند، «آزادانه» بین روسیه و ترکیه در حال حرکت بودند و در تاریخ 2 مارس با هواپیما از خاک ترکیه به روسیه رفتند.

این مسئول امنیتی گفت که شمس الدین فریدونی و رشابالیزود سعید اکرمی «آزادانه بین روسیه و ترکیه رفت و آمد می کردند زیرا حکم بازداشت علیه آنها وجود نداشت».

به گفته این منبع، نهادهای ترکیه تشخیص کردند که شمس الدین فریدونی در 20 فوریه وارد ترکیه شده و پس از اقامت در یکی از هتل‌های منطقه فاتح استانبول، در 2 مارس از فرودگاه این شهر به روسیه رفته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که مظنون دیگر، رشابالیزود سعید اکرمی، در 5 ژانویه وارد استانبول شد و بلافاصله به هتلی در منطقه فاتح رفت و در آنجا اقامت کرد.

این منبع امنیتی افزود: «سعید اکرمی در دوم مارس با همان هواپیمایی که شمس الدین فریدونی سوار آن بود، عازم مسکو شد».

نهادهای ترکیه پیشتر اعلام کرده بودند که در جریان عملیات همزمان در 30 استان از 81 استان این کشور، 147 فرد مظنون به عضویت در داعش را دستگیر کردند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، در حمله هفته گذشته داعش به یک سالن موسیقی در مسکو، دست‌کم 139 نفر کشته و 182 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید