کشته‌شدن یک عضو حزب‌الله در حمله پهپادی اسرائیل به جنوب لبنان

این حمله پس از تبادل آتش روز گذشته میان دو طرف بود که به کشته شدن 9 نفر از اعضای حزب‌الله و جنبش امل، متحد آن انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که یک خودرو در جاده البازوریه - وادی جیلو در شهرستان صور در جنوب لبنان، جمعه 10 فروردین هدف حمله یک پهپاد اسرائیلی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، این حمله پهپادی منجر به کشته‌شدن یکی از اعضای حزب‌الله شد و تیم‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن خودرو شعله‌ور، وارد عمل شدند.

طرح ترور عوامل حزب‌الله و حماس

این حمله پس از تبادل آتش روز گذشته میان دو طرف بود که به کشته‌شدن 9 نفر از اعضای حزب‌الله و جنبش امل، متحد آن انجامید.

با آغاز حملات هوایی اسرائیل به مواضع حزب‌الله در مناطقی در عمق بیشتر از خاک لبنان، نگرانی‌های داخلی و بین‌المللی از شعله‌ور شدن جنگی تمام عیار میان دو طرف، افزایش یافته است.

حملات هوایی اسرائیل، چندین خودرو را نیز در جنوب لبنان در چارچوب طرح ترور فرماندهان حزب‌الله و حماس هدف قرار داده است.

تاکید یونیفل بر لزوم توقف فوری تنش

از سویی نیروی موقت سازمان ملل متحد در لبنان «یونیفل» پنج‌شنبه 9 فروردین توقف «فوری» تشدید تنش در جنوب لبنان را خواستار شد.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز تاکید کرد که «بازگرداندن آرامش در امتداد مرزها باید اولویت اصلی لبنان و اسرائیل باشد».

با آغاز حنگ غزه در هفتم اکتبر گذشته، مرزهای لبنان و اسرائیل هدف تبادل آتش شبه روزانه میان حزب‌الله و حماس از یک سو با ارتش اسرائیل از سوی دیگر قرار گرفته است. بنا بر آمار «فرانس‌پرس»، بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، طی این درگیری‌ها 346 نفر اکثرا از عوامل حزب‌الله و 68 غیرنظامی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید