اسرائیل: با گسترش حملات علیه حزب‌الله اعضای این گروه را در همه‌جا هدف خواهیم گرفت

در حمله اسرائیل به خودرویی در البازوریه در جنوب لبنان، علی نعیم، یکی از فرماندهان یگان موشکی حزب‌الله کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، جمعه 10 فروردین فاش کرد که اسرائیل حملات خود علیه حزب‌الله لبنان را گسترش خواهد داد و اعضای این گروه را در همه‌جا هدف خواهد گرفت.

گالانت پس از ارزیابی اوضاع جبهه شمالی، در اشاره به حملات هوایی انجام شده در بامداد جمعه در سوریه، گفت:«ارتش حملات [علیه حزب‌الله] را گسترش داده و بر شدت حملات در جبهه شمالی خواهد افزود.»

نشریه «تایمز اسرائیل» به نقل از وزیر دفاع این کشور افزود: «عملیات اسرائیل از مرحله دفاعی در برابر حزب‌الله به مرحله تحت پیگرد قرار دادن آن تغییر می‌کند و اعضای این گروه را در هر جایی که فعالیت می‌کند، در بیروت، دمشق و فراتر از آن هدف خواهیم گرفت.»

کشته شدن فرمانده یگان موشکی حزب‌الله

این اظهارات گالانت پس از آن مطرح می‌شود که ارتش اسرائیل، در سحرگاه جمعه 10 فروردین، اعلام کرده بود که یک خودرو را در جاده البازوریه - وادی جیلو در شهرستان صور در جنوب لبنان هدف حمله پهپادی قرار داده است.

در این بیانیه آمده است که «علی عبدالحسن نعیم، معاون فرمانده یگان موشکی و راکتی حزب الله» را در البازوریه کشته است.

در ادامه بیانیه ارتش اسرائیل آمده است از علی نعیم با عنوان فرمانده یگان موشکی و یکی از فرماندهان پرتاب موشک با کلاهک سنگین و مسئول طراحی و انجام حملات حزب‌الله علیه اسرائیل ذکر شده است.

در همین راستا ارتش اسرائیل جمعه ویدیویی از لحظه هدف گرفتن خودروی «علی نعیم»، فرمانده یگان موشکی حزب‌الله در البازوریه در جنوب لبنان منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید