اسرائیل از کشته‌شدن یکی دیگر از فرماندهان حماس در غزه خبر داد

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، رائد ثابت به عنوان رئیس بخش تدارکات و نیروی انسانی در شاخه نظامی حماس فعالیت می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از کشته‌شدن رائد ثابت، یکی از فرماندهان سرشناس حماس در جریان عملیات نظامی نیروهای اسرائیلی در مجتمع پزشکی «الشفا» در غزه خبر داد.

به گفته آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، رائد ثابت به عنوان رئیس بخش تدارکات و نیروی انسانی در شاخه نظامی حماس فعالیت می‌کرد.

ادرعی گفت که رائد ثابت همچنین رئیس سیستم تولید حماس بود و در زمینه تامین و تسلیحات این گروه نقش اساسی داشت.

به گفته ادرعی، ثابت یکی از فرماندهان برجسته شاخه نظامی حماس محسوب می‌شود و همچنین از نزدیکان یحیی السنوار، محمد الضیف و مروان عیسی است.

حماس تاکنون این اطلاعیه ارتش اسرائیل را تایید یا تکذیب نکرد.

کشته‌شدن مرد شماره 3 حماس

این تحولات پس از آن رخ داد که ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد که مروان عیسی، یکی از فرماندهان حماس را در حمله دو هفته پیش در غزه کشته است.

سخنگوی ارتش اسرائیل مروان عیسی را «مرد شماره 3 حماس» توصیف کرد و گفت که او یکی از طراحان حمله 7 اکتبر حماس به خاک اسرائیل بود.

این سخنگو افزود که در جریان این حمله یکی دیگر از فرماندهان حماس به نام غازی ابوطعمه که فرمانده گردان‌ اردوگاه‌های دیرالبلح حماس بود و اخیرا مسئولیت تجهیزات نظامی و تدارکات جنگی این گروه را بر عهده داشت، کشته شد.

از سوی دیگر عزت الرشق، یکی از فرماندهان حماس گفت: «اعلام اسرائیل مبنی بر ترور مروان عیسی تنها تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر بحران‌های پیش روی نتانیاهو است و حماس به روایت اسرائیل اعتماد ندارد.»

عیسی پس از محمد الضیف، فرمانده گردان‌های القسام و یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه، سومین فرد در فهرست افراد تحت تعقیب اسرائیل محسوب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید