کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: اسرائیل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولکر ترک، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد، در اظهاراتی گفت، دلایل «منطقی» وجود دارد که اسرائیل از قحطی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می‌کند.

ولکر، پنج‌شنبه 9 فروردین در گفت‌وگو با شبکه «بی‌بی‌سی» بریتانیا، این موضوع را در صورتی «جنایت جنگی» دانست که هدف اسرائیل از این کار ثابت شود.

کندی در ارسال کمک‌ها

کمیسر سازمان ملل متحد تاکید کرد، اسرائیل «مسئولیت بزرگی» در کاهش سرعت یا ممانعت از ورود کمک‌ها به غزه را دارد و شواهدی در این باره نیز وجود دارد. وی افزود: «وضعیت حقوق بشر به قدری غم انگیز است که نیاز به آتش‌بس فوری دارد.»

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن دوشنبه گذشته اسرائیل را به استفاده از «گرسنگی» به عنوان سلاح در نوار غزه متهم کرد و گفت، آنچه در غزه رخ می‌دهد باید فورا متوقف شود و بر لزوم پایبندی اسرائیل به قطعنامه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

همچنین پیش‌تر سازمان‌های بین المللی و امدادی دیگری به این اشاره کرده‌اند که اسرائیل با مانع تراشی عمدی از ورود کمک‌ها به نوار غزه، مردم را گرسنه نگه داشته است.

قحطی، بیشتر جمعیت 2.4 میلیون نفری نوار غزه را تهدید می‌کند.

بیشتر جمعیت شمال نوار غره در نتیجه جنگ و ویرانی به سمت جنوب آواره شده‌اند و آژانس‌های امدادی جمعیت فعلی مناطق شمالی نوار را حدود 300 هزار تخمین می‌زنند که از کمبود غذا، آب و دارو رنج می‌برند و ارسال کمک‌ها به آن‌ها دشوار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید