کشته‌شدن 2 عضو حزب‌الله در حمله اسرائیل به جنوب لبنان

یک منبع «جماعت اسلامی» به خبرگزاری فرانسه گفت که «7 امدادگر» در حمله هوایی به مرکز اورژانس در الهباریه که توسط «انجمن اورژانس لبنان» وابسته به این گروه اداره می‌شود، کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که دو هسته وابسته به حزب‌الله در جنوب لبنان را نابود کرده است.

از سوی دیگر گروه حزب‌الله از کشته‌شدن دو عضو خود در مناطق ناقوره و طیرحرفا در جنوب لبنان خبر داد.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، ارتش این کشور در شامگاه چهارشنبه یک هسته وابسته به حزب‌الله که در ساختمانی در شهرک طیر حرفا حضور داشتند را هدف گرفت، در حالی که مجموعه دیگری از اعضای این گروه را در ناقوره مورد حمله قرار داد.

ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که در حمله موشکی از لبنان به اسرائیل، دست‌کم 30 موشک به سوی شهر کریات شمونه در شمال اسرائیل شلیک شد.

این در حالی است، که رسانه‌های اسرائیل از کشته‌شدن یک نفر و زخمی‌شدن دو نفر دیگر بر اثر حمله موشکی از لبنان به کریات شمونه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری لبنان، شامگاه چهارشنبه، اسرائیل یک کافه در منطقه ناقوره در جنوب لبنان را نیز هدف قرار داد که خساراتی را بر جای گذاشت.

منابع امنیتی روز چهارشنبه به «رویترز» گفتند پنج نفر از جمله چند عضو حزب‌الله در حمله اسرائیل به جنوب لبنان کشته شدند.

پیشتر گروه حزب‌الله اعلام کرده بود که در پاسخ به بمباران منطقه هباریه، شهرک کریات شمونه در شمال اسرائیل را با ده‌ها موشک بمباران کرد.

پیشتر حزب‌الله، چهارشنبه 7 فروردین گفته بود که حمله اسرائیل به شهرک هباریه در جنوب لبنان که منجر به کشته‌شدن 7 نفر شد «بدون پاسخ نخواهد ماند».

از سوی دیگر روزنامه اسرائیلی «هاآرتس» چهارشنبه خبر داد که در حمله موشکی امروز از لبنان به شهر «کریات شمونه» در شمال اسرائیل، یک جوان 25 ساله کشته شد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که امروز دست‌کم 30 موشک به کریات شمونا در شمال اسرائیل شلیک شد.

ارتش اسرائیل همچنان گفت که حمله هوایی هواپیماهای اسرائیلی به منطقه هباریه در جنوب لبنان در بامداد چهارشنبه، یک «خرابکار» را هدف قرار داد.

سخنگوی ارتش گفت که فرد مورد هدف «حمله تروریستی به خاک اسرائیل را ترویج می‌کرد» و عضو در گروه «جماعت اسلامی» است و «در گذشته نیز در انجام حملات گوناگون به خاک اسرائیل نقش داشت».

«جماعت اسلامی»، گروه اسلام‌گرای لبنانی وابسته به جنبش حماس فلسطینی اعلام کرد که سحرگاه چهارشنبه، یک مرکز اورژانس در روستای الهباریه در جنوب لبنان هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت که در نتیجه آن، هفت نفر کشته شدند.

یک منبع «جماعت اسلامی» به خبرگزاری فرانسه گفت که «7 امدادگر» در حمله هوایی به مرکز اورژانس در الهباریه که توسط «انجمن اورژانس لبنان» وابسته به این گروه اداره می‌شود، کشته شدند.

بسیاری از احزاب و گروه‌ها در لبنان، انجمن‌های بهداشتی و اورژانس خاص خود را دارند.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه و بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، از آغاز این درگیری‌های پراکنده بین حزب‌الله و اسرائیل، دست‌کم 331 نفر در لبنان کشته شدند که بیشتر آنها از عوامل حزب‌الله هستند و 57 غیرنظامی را نیز شامل می‌شود.

این آمار، کشته‌های بمباران امروز در الهباریه را در بر نمی‌گیرد.

این در حالی است که دست‌کم 10 نظامی اسرائیل در اثر حملاتی از لبنان کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید