اسرائیل پایگاه شبه‌نظامیان حزب‌الله در حومه جنوبی دمشق را بمباران کرد

این حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که پایگاه‌های سپاه پاسداران ایران در شرق سوریه نیز هدف حملاتی قرار گرفت و طی آن دست‌کم 13 شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اسرائیل پنج‌شنبه نهم فروردین با انجام حمله‌ای هوایی روستای «البحدلیه» در حومه جنوبی دمشق را بمباران کرد.

در گزارش این دیدبان حقوق بشری سوری توضیح داده شده است که حمله هوایی اسرائیل به وقوع انفجارهایی در حومه جنوبی دمشق منجر شده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به «العربیه» گفت که منطقه مزارع بمباران شده در حومه دمشق مورد استفاده شبه‌نظامیان حزب‌الله است.

به گفته منابع «العربیه» حمله هوایی روز پنج‌شنبه به روستای «البحدلیه» در حومه دمشق یک منطقه مسکونی را هدف قرار داد و احتمالا این حمله با هدف انجام عملیات ترور صورت گرفته است.

حمله به پایگاه‌های سپاه

این حمله هوایی اسرائیل دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که پایگاه‌های سپاه پاسداران ایران در شرق سوریه نیز هدف حملاتی قرار گرفته و دست‌کم طی آن 13 شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته شدند.

در پی انجام این حمله منابع اسرائیلی گفته‌اند، پایگاه‌های هدف گرفته شده در این حملات متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران ایران است که از طریق آن برای حزب‌‌الله لبنان سلاح و مهمات قاچاق می‌شود.

اسرائیل طی سال‌های گذشته صدها حملات هوایی در خاک سوریه انجام داده است که به‌طور عمده پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله لبنان و محموله‌های سلاح و زاغه‌های مهمات متعلق به آنها و همچنین مواضع ارتش سوریه را هدف گرفته است.

تشدید حملات در سوریه

از ابتدای تهاجم اسرائیل به نوار غزه تاکنون که در پاسخ به حمله هفتم اکتبر حماس در سال 2023 آغاز شد، حملات اسرائیل علیه شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه تشدید شده است.

اسرائیل به ندرت انجام چنین حملاتی توسط خود را تایید کرده است و در عین حال اما همواره تاکید دارد که با تلاش‌های ایران برای تحکیم حضور نظامی آن در سوریه مقابله می‌کند.

ایالات متحده آمریکا نیز در این راستا پایگاه‌های گروه‌های وابسته به ایران را در شرق سوریه و عراق هدف قرار داده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه در اوایل ماه فوریه دست‌کم 29 جنگجوی وابسته به ایران و از جمله 6 عضو حزب‌الله لبنان در حملات آمریکا به دیر الزور و المیادین کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید