آمریکا و بریتانیا تامین‌کنندگان مالی «حماس» را تحریم کردند

وزارت خزانه‌داری آمریکا با هماهنگی بریتانیا دو فرد و سه نهاد را به اتهام جمع‌آوری پول برای جنبش فلسطینی «حماس» تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، چهارشنبه 8 فروردین اعلام کرد که با هماهنگی بریتانیا تحریم‌هایی را علیه دو فرد و سه نهاد به اتهام تامین کمک‌های مالی برای جنبش حماس اعمال کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای افزود که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه پس از حمله 7 اکتبر 2023، دو فرد و سه نهاد را که در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای حماس مشارکت داشتند، تحریم کرده است.

در این بیانیه توضیح داده شده است که مهمترین این نهادها علاوه بر «شرکت اجرایی القرشی»، سازمان «غزه الان» است که توسط مصطفی عیاش تأسیس شده و در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای حماس نقش دارد.

در همین راستا، و بنا بر اعلام مقامات محلی مبارزه با تروریسم، بریتانیا، چهارشنبه تحریم‌هایی را علیه دو نفر مرتبط با یک شبکه رسانه‌ای حامی حماس اعمال کرد.

دولت بریتانیا اعلام کرد که کل دارایی‌های «عظمه سلطانه» و «مصطفی عیاش» را به ظن حمایت مالی از سازمان «غزه الان» مسدود می‌کند. سازمان غزه الآن، خبرگزاری است که برای گروه‌های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی که از سوی بریتانیا در فهرست تروریسم قرار گرفته‌اند، تبلیغ می‌کند.

بنا بر این اقدامات تحریمی تمام وجوه و منابع اقتصادی در بریتانیا که تحت مالکیت یا کنترل سلطانه و عیاش است مسدود شده است. هیچ شخصی در بریتانیا نمی‌تواند وجوه، منابع و خدمات مالی را به نفع آن‌ها، یا به هر یک از شرکت‌ها یا سازمان‌های تحت مالکیت یا کنترل سلطانه و عیاش، اعم از این‌که مستقیماً با آن‌ها سروکار دارد یا ندارد، ارائه دهد.

وزیر خزانه‌داری بریتانیا گفت که بریتانیا و شرکای آن به قطع منابع تامین مالی حماس و جهاد اسلامی و هر طرف دیگر حامی فعالیت‌های تروریستی که از صلح پایدار در خاورمیانه جلوگیری می‌کند» متعهد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید