وزارت خارجه آمریکا: حمله به رفح اسرائیل را در انزوای بین المللی قرار می‌دهد

کربی:‌ کاخ سفید به دنبال ایجاد یک کریدور دریایی برای افزایش جریان کمک‌ها به غزه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا گفت که حمله فراگیر به رفح، اسرائیل را در انزوای بین المللی قرار خواهد داد.

این وزارتخانه، سه‌شنبه 7 فروردین همچنان تاکید کرد که «حمله به رفح به غیرنظامیان فلسطینی و امنیت اسرائیل آسیب می‌رساند.»

پیشتر جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که ایالات متحده به ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق عملیات بارریزی هوایی ادامه خواهد داد.

این درحالی است که اخیرا حماس به دلیل حوادث غرق شدگی و ازدحام جمعیت که منجر به کشته‌شدن 18 نفر در اطراف صندوق‌ کمک‌های بشردوستانه شد، خواستار توقف عملیات بارریزی کمک‌‌ها شده بود.

کربی گفت: «بارریزی کمک‌ها با چتر یکی از روش‌های متعددی است که ما برای ارائه کمک‌های مورد نیاز به فلسطینی‌های غزه استفاده می‌کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد» و افزود «بی‌وقفه تلاش می‌کنیم تا کمک‌های بشردوستانه بیشتر از طریق زمین به غزه برسد.»

او گفت که کاخ سفید به دنبال ایجاد یک کریدور دریایی برای افزایش جریان کمک‌ها به غزه است.

او افزود: «باید روشن شود؛ حماس طرفی است که این جنگ را آغاز کرد و از پذیرش توافقی در مورد آزادی گروگان‌ها که امکان افزایش جریان کمک‌های بشردوستانه به غزه را فراهم می‌کرد، خودداری کرد.»

پیشتر لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در دیدار با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود با تاکید این که «محافظت از فلسطینیان در برابر آسیب یک امر اخلاقی و راهبردی است» وضعیت در نوار غزه را «فاجعه انسانی» توصیف کرد.

پیشتر پنتاگون اعلام کرده بود دیدار وزیر دفاع ایالات متحده با همتای اسرائیلی او در زمانی که تنش‌ها میان دو کشور تشدید شده است انجام خواهد شد.

آستین گفت: «امروز در غزه، تعداد کشته‌شدگان غیرنظامی بسیار زیاد است و حجم کمک‌های بشردوستانه رسیده بسیار اندک است».

به گفته مقامات وزارت بهداشت فلسطین از آغاز حمله زمینی و هوایی اسرائیل به نوار غزه بیش از 32 هزار نفر در این باریکه کشته شدند.

یک مقام ارشد دفاعی که خواست نامش فاش نشود، نیز گفت که اکنون کمک‌های جدیدی از طریق گذرگاه‌های زمینی به سوی غزه جریان دارد و روزانه به طور متوسط ​​حدود 200 کامیون وارد غزه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید