سعودی مصادره 800 هکتار از اراضی فلسطینی توسط اسرائیل را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی، اعلامیه اسرائیل مبنی بر مصادره 8000 دونوم از منطقه الاغوار (دره اردن) در فلسطین را به شدت محکوم کرد و آن را «نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مربوطه و گسترش آشکار شهرک‌سازی‌ اجباری توسط اشغالگر اسرائیلی» خواند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است: «تداوم نقض قواعد حقوق بین‌الملل و قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی توسط رژیم اشغالگر اسرائیل بدون بازدارندگی، اعتبار نظام بین‌المللی را تضعیف می‌کند و شانس صلح عادلانه و پایدار مبتنی بر راه‌حل دو کشور را تضعیف می‌کند.»

وزارت خارجه سعودی در ادامه از جامعه بین‌المللی خواستار توقف فوری تجاوزات سیستماتیک شهرک‌نشینان اسرائیلی و بازگرداندن اراضی مصادره شده فلسطینی‌ها شد.»

روز جمعه، اسرائیل از مصادره هشت هزار دونوم (800 هکتار) زمین در غور الاردن خبر داد. اقدامی که فعالان ضد شهرک‌سازی آن را بزرگترین اقدام در اراضی اشغالی فلسطین در دهه‌های اخیر توصیف کردند.

بتسالل اسموتریچ، وزیر دارایی راست افراطی اسرائیل و یکی از مدافعان و حامیان برجسته شهرک‌سازی، گفت: «این گام بزرگ و مهم دیگری برای شهرک‌سازی در دره اردن و یهودا و سامره است».

دره اردن، یهودا و سامره نامی که اسرائیل بر کرانه باختری نهاده است.

مصادره این زمین‌ها همزمان با سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در جنگ با حماس در نوار غزه اعلام شد.

بلینکن قبلاً گفته بود که گسترش شهرک‌سازی همزمان با تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار «منجر به نتایج معکوس» می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید