حزب‌الله در پی کشته‌شدن 7 نفر در حمله هوایی اسرائیل: این اقدام بدون مجازات نمی‌ماند

اسرائیل: در این حمله یک «خرابکار» وابسته به «جماعت اسلامی» کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از هدف قرار گرفتن یک « خرابکار» در حمله هوایی جنگندهایش به منطقه الهباریه در جنوب لبنان در بامداد چهارشنبه 9 فروردین خبر داد.

طبق گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، فرد مورد هدف، عامل اجرای «حملات تروریستی علیه خاک اسرائیل و وابسته به جماعت اسلامی است که در گذشته نیز در انجام چندین حمله در مسیرهای مختلف به سمت خاک اسرائیل دست داشته است».

این سخنگو خاطرنشان کرد که شماری دیگر که وی آنها را خرابکار توصیف کرد، در این حمله هوایی کشته شدند.

پیشتر حزب‌الله گفته بود که حمله اسرائیل به شهرک الهباریه در جنوب لبنان که منجر به کشته‌شدن 7 نفر شد، بدون مجازات نخواهد ماند.

«جماعت اسلامی»، گروه اسلام‌گرای لبنانی وابسته به جنبش حماس فلسطینی اعلام کرد که سحرگاه چهارشنبه، یک مرکز اورژانس در روستای الهباریه در جنوب لبنان هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت که در نتیجه آن، هفت نفر کشته شدند.

یک منبع «جماعت اسلامی» به خبرگزاری فرانسه گفت که «7 امدادگر» در حمله هوایی به مرکز اورژانس در الهباریه که توسط «انجمن اورژانس لبنان» وابسته به این گروه اداره می‌شود، کشته شدند.

بسیاری از أحزاب و گروه‌ها در لبنان، انجمن‌های بهداشتی و اورژانس خاص خود را دارند.

بیانیه انجمن اورژانس لبنان

در بیانیه «انجمن اورژانس لبنان» وابسته به گروه «جماعت اسلامی» آمده است که طی این حمله هوایی، ساختمان مورد استفاده مرکز اورژانس و امداد این گروه در الهباریه هدف قرار گرفت.

این بیانیه افزود: «ما این حمله را طبق تمامی استانداردها، جنایتی فجیع و نقض آشکار قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانسته و مسئولیت کامل آن را متوجه عامل انجام این جنایت شنیع می‌سازیم».

یکی دیگر از مسئولان جماعت اسلامی نیز با بیان این که بیش از 10 امدادگر هنگام حمله هوایی در این مرکز اورژانس بودند، خاطرنشان کرد که اجساد از زیر آوار بیرون کشیده شد.

طبق گزارش رسانه‌های رسمی بیروت و یک منبع امنیتی، حملات روز سه‌شنبه اسرائیل، منطقه هرمل، کانون حزب‌الله در شمال شرق لبنان را که حدود 130 کیلومتر با مرزهای جنوب با اسرائیل فاصله دارد، هدف قرار دادند.

این حملات هوایی، برای اولین بار از زمان آغاز تبادل آتش میان حزب‌الله و اسرائیل در 6 ماه قبل، مواضع حزب‌الله در منطقه هرمل و دشت بقاع واقع در عمقی بیشتر در لبنان را هدف قرار داد که بر نگرانی‌ها بابت احتمال آغاز جنگی تمام عیار میان لبنان و اسرائیل می‌افزاید.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه و بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، از آغاز این درگیری‌های پراکنده بین حزب‌الله و اسرائیل، دست‌کم 331 نفر در لبنان کشته شدند که بیشتر آنها از عوامل حزب‌الله هستند و 57 غیرنظامی را نیز شامل می‌شود.

این آمار، کشته‌های بمباران امروز در الهباریه را در بر نمی‌گیرد.

این در حالی است که دست‌کم 10 نظامی اسرائیل در اثر حملاتی از لبنان کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید