اسرائیل منطقه «الهرمل» در عمق خاک لبنان را بمباران کرد

«الهرمل» یکی از پایگاه‌های حزب الله است که در شمال شرقی لبنان و در حدود 130 کیلومتری از مرز جنوبی با اسرائیل واقع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گفته رسانه‌های رسمی و یک منبع امنیتی در بیروت، اسرائیل سه‌شنبه، 7 فروردین منطقه منطقه «الهرمل» که یکی از پایگاه‌های حزب‌الله در شمال شرقی لبنان و در حدود 130 کیلومتری از مرز جنوبی با اسرائیل است را هدف حمله هوایی قرار داده است.

از ابتدای جنگ غزه در اکتبر گذشته که با تشدید تنش‌ها در مرزهای لبنان و اسرائیل همراه بوده، این اولین حمله هوایی اسرائیل است که در آن منطقه «الهرمل» در دره بقاع لبنان هدف قرار می‌‌دهد.

«الهرمل» عمیق‌ترین نقطه در خاک لبنان به شمار می‌رود که از زمان آغاز تبادل‌آتش بین حزب‌الله و اسرائیل در حدود شش ماه پیش، مورد هدف قرار می‌گیرد.

از ابتدای جنگ غزه که در پی حمله غافلگیرانه 7 اکتبر حماس آغاز شد، تقریباً روزانه تبادل‌آتش توپخانه‌ای و بمباران‌ در نتیجه حملات هوایی و پهپادی در جبهه شمالی اسرائیل و در امتداد مرزهای لبنان میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل ادامه دارد.

از چند هفته پیش اسرائیل حملات هوایی عمیق‌تری را در داخل خاک لبنان انجام داده و مواضع حزب‌الله را از جمله در بعلبک هدف قرار داده است.

این حملات نگرانی‌ها از آغاز جنگ آشکار و تمام‌عیار بین دو طرف را تشدید کرده است.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که «حمله اسرائیل وادی فعرا در نزدیکی شهر «الهرمل» را هدف قرار داد».

این خبرگزاری افزود: «صدای انفجار در اطراف شهر الهرمل شنیده شد و دود سیاهی در آسمان این شهر مشاهده شد».

یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه تأکید کرد که حمله یک منطقه باز و خالی از سکنه که در آن بیشتر مقرهای حزب‌الله قرار دارد را هدف گرفته است.

این منطقه در حدود 30 کیلومتری از مرز با سوریه است.

خبرنگار «فرانس پرس» گفته است که ارتش لبنان و حزب‌الله یک حلقه امنیتی را در این منطقه اعمال کردند.

در همین حال خبرگزاری «رویترز» به نقل از چهار منبع امنیتی گزارش داد که دو حمله هوایی که گمان می‌رود اسرائیل سه‌شنبه انجام داد، مناطقی را در نزدیکی شهرک‌های راس بعلبک و الهرمل در شمال شرقی لبنان هدف قرار دادند.

این در حالی است که هنوز هیچ اظهارنظری از سوی ارتش اسرائیل منتشر نشده است.

از شامگاه شنبه، اسرائیل دست به یک رشته حملات هوایی منطقه البقاع در شرق لبنان زده است که منجر به کشته شدن یک نفر شده است.

از آغاز تبادل آتش و حملات بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل، دست‌کم 328 نفر که بیشتر آنها از شبه‌نظامیان حزب‌الله هستند و همچنین 57 غیرنظامی در لبنان کشته شده‌اند.
بر اساس آمار رسمی ده سرباز و هفت غیرنظامی از طرف اسرائیلی نیز کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید