کشته‌شدن یک فرمانده ارشد ایرانی در حملات هوایی ناشناس به شرق سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه به العربیه: تعداد کشته‌شدگان حمله شبه‌نظامیان ایرانی به دیرالزور به 9 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هواپیماهای ناشناس مزارع المیادین، دو مقر شبه‌نظامیان در شهر البوکمال، یک مقر فرماندهی در نزدیکی منطقه العباس و یک مقر فرماندهی در محله الفیلات در شهر دیرالزور را هدف قرار دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد، 9 شبه‌نظامی از اعضای گروه‌های ایرانی در حملات هوایی ناشناس که در بامداد سه‌شنبه 7 فروردین استان دیرالزور در شرق سوریه را هدف قرار داد، کشته شدند.

این سازمان افزود: «خبرهایی مبنی بر کشته‌شدن یک مقام ارشد ایرانی در نتیجه حملاتی که مقر یک گروه در محله «الفیلات» دیرالزور را هدف قرار داد، گزارش شده است.»

دیدبان اشاره کرد، هواپیماهای ناشناس مواضع گروه‌های ایرانی در استان دیرالزور را هدف قرار دادند، که تعدادی کشته و زخمی شدند.

از سویی، خبرگزاری «دانشجو»، در گزارشی از کشته‌شدن یک مستشار سپاه پاسداران ایران در اثر حملات هوایی «نیروهای آمریکایی» در شب گذشته به مواضع «محور مقاومت» در استان دیرالزور سوریه خبر داد.

در این گزارش هویت فرد کشته‌شده بهروز واحدی عنوان شده است.

اعضای سپاه و تجهیزات لجستیکی

به گزارش دیدبان، این حمله ساعاتی پس از فرود یک هواپیمای ترابری ایرانی در فرودگاه دیرالزور رخ داد.

یک فروند هواپیمای ترابری حامل اعضای سپاه پاسداران و تجهیزات لجستیکی امروز در فرودگاه نظامی دیرالزور فرود آمد.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه تایید کردند، هواپیما حامل دستگاه‌های ارتباطی، دوربین و تجهیزات بوده که با کامیون به مکان نامعلومی منتقل شده است.

از 7 اکتبر آغاز جنگ در نوار غزه میان اسرائیل و حماس، حملات اسرائیل به مواضع سوریه وابسته به حزب الله و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، تشدید شده است، دست‌کم 6 افسر سپاه پاسداران ایران در حملات مشکوک اسرائیل از دسامبر گذشته کشته شدند.

بر اساس گزارش اخیر «رویترز»، این باعث شد سپاه افسران ارشد خود در خاک سوریه را کاهش دهد و برای حفظ نفوذ خود در آنجا بیشتر به گروه‌های وابسته تکیه کند.

بر اساس آمار دیدبان حقوق بشر سوریه، تعداد حملات اسرائیل از ابتدای سال 2024 به 25 مورد رسیده که 17 مورد هوایی و 8 مورد زمینی بوده است.

این حملات منجر به انهدام حدود 49 هدف از جمله انبارهای اسلحه و مهمات، مقر فرماندهی، مراکز و خودروها شده است.

همچنین در نتیجه این حملات، 43 سرباز سوری کشته و 21 نفر دیگر مجروح شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید